Koncert Noworoczny Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej

Powrót do artykułów

20 stycznia 2023

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej 13 stycznia 2023 roku przywitało mieszkańców Golczewa na szóstym Noworocznym Koncercie – Bombka 2022.

Prezes Stowarzyszenia – Ireneusz Krzyżanowski przywitał przybyłych gości: Starostę Kamieńskiego Józefa Malca, Zastępcę Burmistrza Golczewa Grzegorza Chłopka, Przewodniczącego Rady  Miejskiej w Golczewie Tomasza Cabana, Nadleśniczego Nadleśnictwa Rokita Mariusza Wabiszczewicza, dowódcę JW 1905 z Dziwnowa komr. por. Lucjana Dyczko,  prezesów lokalnych stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, przedstawicieli Kurkowego Bractwa Strzeleckiego z Wolina, członków zespołów śpiewaczych ze Stuchowa i Świerzna, mieszkańców gminy Golczewo oraz wszystkich przybyłych na uroczystość. W swoim wystąpieniu prezes SPZG podziękował Staroście Kamieńskiemu oraz Burmistrzowi Golczewa za wszelkie wsparcie i przychylność przy organizacji imprez i projektów realizowanych przez Stowarzyszenie, także tych, na które członkowie Stowarzyszenia byli i są zapraszani.

Rok 2022 obfitował w wiele wydarzeń kulturalnych, które były realizowane przez SPZG. W 2022 roku były prezentowane trzy wystawy na terenie Izby Pamięci im. Przyjaciół Golczewa: Przeszłość – Przyszłość, Gość w dom – Bóg w dom, Poezja jest dobra na wszystko i Niech pamięć trwa.

W ramach projektu Poezja jest dobra na wszystko został wydany trzeci tomik poezji lokalnej poetki a zarazem członkini SPZG Janiny Szelc. Odbyła się również IV edycja Śpiewających ogrodów w ogrodach dworku w Mechowie, wraz z imprezami towarzyszącymi: plenerem malarskim i warsztatami śpiewaczymi. Członkowie Stowarzyszenia reprezentowali gminę Golczewo podczas bicia rekordu w tańczeniu poloneza na wolińskich błoniach oraz prezentowali naszą gminę na Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Przelewicach.

Tegoroczny koncert, był podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas i serce dla Stowarzyszenia. Szczególne podziękowania za szlachetność i hojność prezes Ireneusz Krzyżanowski kierował do sponsorów i darczyńców, dzięki którym wiele projektów skierowanych do mieszkańców gminy Golczewo zostało zrealizowane. W ramach podziękowań Bombkę – 2022 otrzymali sponsorzy: poseł na Sejm III RP Jarosław Rzepa, były minister rolnictwa i rozwoju wsi Artur Balazs, Fundacja Rozwoju Wsi Polskiej, Nadleśnictwo Rokita, Parafialny Zespół Caritas w Golczewie, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Marianna Idziaszek z firmy MADAMA, Agnieszka i Piotr Hołub, Wiesław Żelek, Maria i Marek Chodoniowie, Aldona i Tomasz Kaczmarkowie, Halina i Janusz Chudziccy, Anna i Grzegorz Chłopkowie, Krzysztof Skaza, Ryszard Pasierbek, Barbara i Tadeusz Leusowie, Jorgu Apostolu, Elżbieta i Zbigniew Szychulscy, Celina Gębala, Roland Prajwowski, Marcin Cieślikiewicz, Paulina Kloch, Krzysztof Cieślak.

Bombki otrzymali także sympatycy Stowarzyszenia, osoby, na których pomoc i wsparcie zawsze można liczyć: komr por. Lucjan Dyczko, komr por. Waldemar Przygoda, Wanda i Ryszard Cieślikiewiczowie, Janina Zięciak, Renata i Piotr Łepkowscy, Waldemar Bartniczuk, Józef Malec, Mariusz Wabiszczewicz, Franciszek Loryś (przyjaciel z Podkarpacia). Stowarzyszenie każdego roku powiększa się o nowych członków, im również wręczono inauguracyjne bombki: Annie Winiarskiej, Krystynie Rukowicz,  Jackowi Grudzie.

Za bardzo dobrą współpracę prezes SPZG podziękował pięknym bukietem kwiatów dyrektorowi GOKIS pani Dorocie Opile – Skubisz i pani Wiktorii Kiełbasie. Część artystyczną uroczystości uświetnił Zespół Śpiewające Golczewo śpiewając kolędy i pastorałki. Opieka muzyczna i prowadzenie Zespołu przez panią Wiktorię Kiełbasę przyczyniło się do świetności i niezwykłości koncertu.

 

tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo