Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

    W dniach 22-29 sierpnia 2021r. odbyła się VII Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku. W tym  wyjątkowym  spotkaniu udział wzięło około 200 Słuchaczy -  z Golczewa, Przybiernowa, Nowogardu, Barlinka, Pyrzyc, Gryfina, Białogardu, Szczecina, Wałcza, Goleniowa i Koszalina.  

Podczas 7-dniowego pobytu uczestniczyliśmy w  warsztatach  tanecznych z zakresu choreoterapii, a wspaniałe warsztaty poprowadziła Magdalena Zynda – Lis,  dyplomowany pedagog tańca z Barlinka.

 

   Odbyły  się warsztaty teatralne pt. „Robimy kabaret” oraz spotkania autorskie m.in. Koncert z „ OBWiesiem”, aktorem Teatru Polskiego  w Szczecinie – Wiesławem Łągiewką. Warsztaty  pt. „Kwiat i ozdoba z filcu” poprowadziła  Dominika Odrowąż art. mal. ze Szczecina, natomiast warsztaty pt. „Pastelowe impresje” („Mini plener”) odbyły się pod kierunkiem Moniki Artiuch art. mal. z Gryfic.

Nie zabrakło spotkań z psychodietetykiem Olą Horoszko-Klusek z gabinetu ParasOlka Balanced Body School z Kamienia Pomorskiego, która zaprosiła na warsztaty i wykłady pt. „Ekspresyjny Senior” i „Seniorski przepis na dobry dzień” oraz na indywidualne konsultacje.

Seanse relaksacyjne, „Kąpiel w dźwiękach” z gongami Tam-Tam, misami terapeutycznymi ACAMA i dzwonkami koshi, zapewniła Elżbieta Śliwińska z Wałcza. Było też coś dla ciała i ducha m.in. AQUA AEROBIK w basenie i podczas porannych spacerów z Nordic Walking na plaży.

Miło wspominamy wieczorki taneczne przy muzyce na żywo z Andrzejem Koniecznym z „Mini Band” z Nowogardu, pokaz cyrkowy, gry karciane i kolację przy wspólnym kręgu ogniska.

Dodatkowo z inicjatywy słuchaczy UTW w Szczecinie, poznaliśmy jak tworzyć ozdoby, aniołki i bombki z pianki brokatowej, wspaniałe pomysły przeniesiemy do naszych Uniwersytetów.

 

    Na zakończenie pobytu podsumowanie kreatywnych warsztatów, wystawa prac - „Broszka ozdoba z filcu” oraz „Pastelowe impresje”, pewnie będą inspiracją do kolejnych działań w poszczególnych UTW.  Bawiliśmy się przy scenkach „Kabareciku „BIS”. Niezapomniane powarsztatowe zmagania aktywnej grupy teatralnej która „Robiła kabaret” pod kierunkiem reżysera i autora scenariusza Wiesława Łągiewki.

Niezmiennie od lat, utalentowana Grupa Taneczna z  Barlinka, oczarowała strojami i pięknym układem tanecznym w tym „New York” – Franka Sinatry. Wspaniały występ pod kierunkiem Magdaleny Zynda – Lis, zakończył się bisami i gratulacjami.

Na stoiskach promocyjnych Uniwersytety przedstawiły swój bogaty dorobek. Dzieliliśmy się dobrymi praktykami, wzorami i wytworami rękodzieła. Nasze szydełkowe koszyczki i pojemniki ze sznurka zostały wykonane podczas warsztatów UTW w Golczewie – instruktor Agnieszka Szwajkowskiej z Wolina. Indywidualne wystawy „Łapaczy snów” zaprezentowały - Helena Włodarczyk i Stefania Filipowicz z UTW w Golczewie. Pani Stefania najstarsza uczestniczka (94 lat) mimo sędziwego wieku jest wzorem do naśladowania w realizacji swoich pasji, tworzenia pięknego szydełkowego rękodzieła.

 

    Podejmowanie działań w ramach promocji dobrych praktyk oraz budowania sieci wzajemnego wsparcia mogło się zdarzyć dzięki współfinansowaniu projektu „Kreatywny i Bezpieczny Senior w Regionie”, ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

    Serdeczne podziękowania kieruję do osób odpowiedzialnych za grupy Seniorów UTW z Województwa Zachodniopomorskiego - Marii Mitek z Barlinka, Zenobii Walczak z Pyrzyc, Ewy Bocewicz z Białogardu, Krystyny  Knop z Gryfina, Jadwigi Cicheckiej z Nowogardu i Elżbiety Kędzierskiej - Kawa ze Szczecina.

 

    Dziękuję za wspólnie spędzony czas, miłą atmosferę Seniorom z UTW III Wieku, za współtworzenie, wzbogacenie i wsparcie przy organizacji wspólnego programu, Managerom OŚ „Familijni” – Państwu Katarzynie i Piotrowi Kędzia i wszystkim pracownikom Ośrodka, za okazaną życzliwość i zaangażowanie.

 

   Z dobrymi emocjami i pomysłami  zaplanowaliśmy kolejną edycję, w cudownym miejscu i czasie. 

Do zobaczenia za rok, podczas „VIII Letniej  Szkoły  Seniora w Dziwnówku” w dniach 21 – 28. 08. 2022 roku.

Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie, organizator autorskiego projektu „Letnia Szkoła Seniora”.

Foto: Piotr Lis, Janina Kołodzińska

zródło: UTW w Golczewie

Kreatywny i bezpieczny Senior w Regionie

09 września 2021
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

XI Golczewski Triathlon

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl