Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

    W dniach 22-29 sierpnia 2021r. odbyła się VII Letnia Szkoła Seniora w Dziwnówku. W tym  wyjątkowym  spotkaniu udział wzięło około 200 Słuchaczy -  z Golczewa, Przybiernowa, Nowogardu, Barlinka, Pyrzyc, Gryfina, Białogardu, Szczecina, Wałcza, Goleniowa i Koszalina.  

Podczas 7-dniowego pobytu uczestniczyliśmy w  warsztatach  tanecznych z zakresu choreoterapii, a wspaniałe warsztaty poprowadziła Magdalena Zynda – Lis,  dyplomowany pedagog tańca z Barlinka.

 

   Odbyły  się warsztaty teatralne pt. „Robimy kabaret” oraz spotkania autorskie m.in. Koncert z „ OBWiesiem”, aktorem Teatru Polskiego  w Szczecinie – Wiesławem Łągiewką. Warsztaty  pt. „Kwiat i ozdoba z filcu” poprowadziła  Dominika Odrowąż art. mal. ze Szczecina, natomiast warsztaty pt. „Pastelowe impresje” („Mini plener”) odbyły się pod kierunkiem Moniki Artiuch art. mal. z Gryfic.

Nie zabrakło spotkań z psychodietetykiem Olą Horoszko-Klusek z gabinetu ParasOlka Balanced Body School z Kamienia Pomorskiego, która zaprosiła na warsztaty i wykłady pt. „Ekspresyjny Senior” i „Seniorski przepis na dobry dzień” oraz na indywidualne konsultacje.

Seanse relaksacyjne, „Kąpiel w dźwiękach” z gongami Tam-Tam, misami terapeutycznymi ACAMA i dzwonkami koshi, zapewniła Elżbieta Śliwińska z Wałcza. Było też coś dla ciała i ducha m.in. AQUA AEROBIK w basenie i podczas porannych spacerów z Nordic Walking na plaży.

Miło wspominamy wieczorki taneczne przy muzyce na żywo z Andrzejem Koniecznym z „Mini Band” z Nowogardu, pokaz cyrkowy, gry karciane i kolację przy wspólnym kręgu ogniska.

Dodatkowo z inicjatywy słuchaczy UTW w Szczecinie, poznaliśmy jak tworzyć ozdoby, aniołki i bombki z pianki brokatowej, wspaniałe pomysły przeniesiemy do naszych Uniwersytetów.

 

    Na zakończenie pobytu podsumowanie kreatywnych warsztatów, wystawa prac - „Broszka ozdoba z filcu” oraz „Pastelowe impresje”, pewnie będą inspiracją do kolejnych działań w poszczególnych UTW.  Bawiliśmy się przy scenkach „Kabareciku „BIS”. Niezapomniane powarsztatowe zmagania aktywnej grupy teatralnej która „Robiła kabaret” pod kierunkiem reżysera i autora scenariusza Wiesława Łągiewki.

Niezmiennie od lat, utalentowana Grupa Taneczna z  Barlinka, oczarowała strojami i pięknym układem tanecznym w tym „New York” – Franka Sinatry. Wspaniały występ pod kierunkiem Magdaleny Zynda – Lis, zakończył się bisami i gratulacjami.

Na stoiskach promocyjnych Uniwersytety przedstawiły swój bogaty dorobek. Dzieliliśmy się dobrymi praktykami, wzorami i wytworami rękodzieła. Nasze szydełkowe koszyczki i pojemniki ze sznurka zostały wykonane podczas warsztatów UTW w Golczewie – instruktor Agnieszka Szwajkowskiej z Wolina. Indywidualne wystawy „Łapaczy snów” zaprezentowały - Helena Włodarczyk i Stefania Filipowicz z UTW w Golczewie. Pani Stefania najstarsza uczestniczka (94 lat) mimo sędziwego wieku jest wzorem do naśladowania w realizacji swoich pasji, tworzenia pięknego szydełkowego rękodzieła.

 

    Podejmowanie działań w ramach promocji dobrych praktyk oraz budowania sieci wzajemnego wsparcia mogło się zdarzyć dzięki współfinansowaniu projektu „Kreatywny i Bezpieczny Senior w Regionie”, ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

    Serdeczne podziękowania kieruję do osób odpowiedzialnych za grupy Seniorów UTW z Województwa Zachodniopomorskiego - Marii Mitek z Barlinka, Zenobii Walczak z Pyrzyc, Ewy Bocewicz z Białogardu, Krystyny  Knop z Gryfina, Jadwigi Cicheckiej z Nowogardu i Elżbiety Kędzierskiej - Kawa ze Szczecina.

 

    Dziękuję za wspólnie spędzony czas, miłą atmosferę Seniorom z UTW III Wieku, za współtworzenie, wzbogacenie i wsparcie przy organizacji wspólnego programu, Managerom OŚ „Familijni” – Państwu Katarzynie i Piotrowi Kędzia i wszystkim pracownikom Ośrodka, za okazaną życzliwość i zaangażowanie.

 

   Z dobrymi emocjami i pomysłami  zaplanowaliśmy kolejną edycję, w cudownym miejscu i czasie. 

Do zobaczenia za rok, podczas „VIII Letniej  Szkoły  Seniora w Dziwnówku” w dniach 21 – 28. 08. 2022 roku.

Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie, organizator autorskiego projektu „Letnia Szkoła Seniora”.

Foto: Piotr Lis, Janina Kołodzińska

zródło: UTW w Golczewie

Kreatywny i bezpieczny Senior w Regionie

09 września 2021

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl