Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej 14 sierpnia 2021 r. było głównym organizatorem wydarzenia kulturalnego Śpiewające ogrody – Ocalić od zapomnienia. Jego współorganizatorem było również Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim i Gmina Golczewo.

Osiem zespołów śpiewaczych z powiatu kamieńskiego prezentowało swój dorobek na tegorocznym przeglądzie w ogrodach pałacowych dworku w Mechowie. Wystąpiły zespoły: Chór Świerzno Śpiewa, Domysłów, Maliny przy UTW w Golczewie, Stawnianki, Stuchowianki, Zespół Ostromice Kapela, Zespół Bryza oraz Zespół Śpiewające Golczewo działający przy SPZG.

Gościnnie wystąpiły Raciechowianki z Raciechowic – z partnerskiego miasta Golczewa oraz Katarzyna Chodoń, która pięknie zaśpiewała a cappella, w języku łemkowskim, pieśń pt. Jak letiely husy (jak leciały gęsi).

Gospodarz obiektu, pan Ireneusz Krzyżanowski, przywitał bardzo serdecznie wszystkich gości przybyłych na uroczystość. Wśród których byli: Starosta Kamieński Pan Józef Malec, Wójt Gminy Świerzno Pan Radosław Drozdowicz, Zastępca Burmistrza Golczewa Pan Andrzej Swatowski, Przewodniczący rady miejskiej w Golczewie Pan Grzegorz Chłopek, Przewodniczący Rady w Świerznie Pan Sebastian Ligęza, Dyrektor ZSP w Golczewie Pan Mariusz Michalik, proboszcz parafii golczewskiej ks. Jacek Fabiszak, proboszcz parafii mechowskiej ks. Ryszard Kleczyński, Artur Balazs, Marek Gabzdyl, Eugeniusz Jasiewicz, przewodniczący Organizacji Pożytku Publicznego w Golczewie, sołtysi i radni z gminy Golczewo.

Śpiewające ogrody, to nie tylko przegląd zespołów śpiewaczych, to również prezentacja lokalnej twórczości golczewskiej poetki Pani Janiny Szelc, która napisała na tę okoliczność nowy wiersz Śpiewające ogrody i zadedykowała go wszystkim uczestnikom spotkania.

Imprezie towarzyszyła amatorska grupa artystów malarzy, która swoimi pracami, od dwóch lat utrwala piękno niezwykłej przyrody i architektury mechowskiego dworku. Zwieńczeniem tegorocznego dorobku była wystawa poplenerowa i licytacja obrazów ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gości.

Nie zapomniano też o polskich żołnierzach, goszczących na tegorocznej imprezie. W związku z rocznicą obchodów Święta Wojska Polskiego, dedykowano im okolicznościową piosenkę w wykonaniu zespołu Śpiewające Golczewo.

Darczyńcami tegorocznej, III edycji Śpiewających Ogrodów byli: Nadleśnictwo Rokita, Maria i Zbigniew Idziaszkowie z firmy Madama, Wiesław Żelek – Piekarnia Żelek z Kamienia Pomorskiego, Jorgu Apostolu z Firmy Bioprodukty w Samlinie, Maria i Marek Chodoniowie, Aldona i Tomasz Kaczmarkowie, Halina i Janusz Chudziccy, Barbara i Tadeusz Leusowie, Celina Gebala, Paulina  Kloch z firmy Polbet z Mechowa, Mark Zieliński, Marcin Gajda, Roman Dorniak, Grzegorz Chłopek, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Łukasz Kaczyński, sklep Lewiatan w Golczewie. Szczególne podziękowania należą się panom: Kazimierzowi Krzyżanowskiemu, Piotrowi Łepkowskiemu, Tadeuszowi Błaszczykowi, Marcinowi i Ryszardowi Cieślikiewiczom oraz pracownikom GOKiS w Golczewie, którzy swoimi działaniami przyczynili się do uświetnienie tegorocznej uroczystości.

Tegoroczny projekt został zrealizowany dzięki ogromnemu wysiłkowi i pracy jaką włożyli członkowie SPZG. Za poświęcony czas, trud i wysiłek należą się im wielkie podziękowania.

                                                 Organizatorzy

Mechowskie śpiewanie – III edycja Śpiewających Ogrodów.

17 sierpnia 2021

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl