Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej 14 sierpnia 2021 r. było głównym organizatorem wydarzenia kulturalnego Śpiewające ogrody – Ocalić od zapomnienia. Jego współorganizatorem było również Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim i Gmina Golczewo.

Osiem zespołów śpiewaczych z powiatu kamieńskiego prezentowało swój dorobek na tegorocznym przeglądzie w ogrodach pałacowych dworku w Mechowie. Wystąpiły zespoły: Chór Świerzno Śpiewa, Domysłów, Maliny przy UTW w Golczewie, Stawnianki, Stuchowianki, Zespół Ostromice Kapela, Zespół Bryza oraz Zespół Śpiewające Golczewo działający przy SPZG.

Gościnnie wystąpiły Raciechowianki z Raciechowic – z partnerskiego miasta Golczewa oraz Katarzyna Chodoń, która pięknie zaśpiewała a cappella, w języku łemkowskim, pieśń pt. Jak letiely husy (jak leciały gęsi).

Gospodarz obiektu, pan Ireneusz Krzyżanowski, przywitał bardzo serdecznie wszystkich gości przybyłych na uroczystość. Wśród których byli: Starosta Kamieński Pan Józef Malec, Wójt Gminy Świerzno Pan Radosław Drozdowicz, Zastępca Burmistrza Golczewa Pan Andrzej Swatowski, Przewodniczący rady miejskiej w Golczewie Pan Grzegorz Chłopek, Przewodniczący Rady w Świerznie Pan Sebastian Ligęza, Dyrektor ZSP w Golczewie Pan Mariusz Michalik, proboszcz parafii golczewskiej ks. Jacek Fabiszak, proboszcz parafii mechowskiej ks. Ryszard Kleczyński, Artur Balazs, Marek Gabzdyl, Eugeniusz Jasiewicz, przewodniczący Organizacji Pożytku Publicznego w Golczewie, sołtysi i radni z gminy Golczewo.

Śpiewające ogrody, to nie tylko przegląd zespołów śpiewaczych, to również prezentacja lokalnej twórczości golczewskiej poetki Pani Janiny Szelc, która napisała na tę okoliczność nowy wiersz Śpiewające ogrody i zadedykowała go wszystkim uczestnikom spotkania.

Imprezie towarzyszyła amatorska grupa artystów malarzy, która swoimi pracami, od dwóch lat utrwala piękno niezwykłej przyrody i architektury mechowskiego dworku. Zwieńczeniem tegorocznego dorobku była wystawa poplenerowa i licytacja obrazów ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem wśród gości.

Nie zapomniano też o polskich żołnierzach, goszczących na tegorocznej imprezie. W związku z rocznicą obchodów Święta Wojska Polskiego, dedykowano im okolicznościową piosenkę w wykonaniu zespołu Śpiewające Golczewo.

Darczyńcami tegorocznej, III edycji Śpiewających Ogrodów byli: Nadleśnictwo Rokita, Maria i Zbigniew Idziaszkowie z firmy Madama, Wiesław Żelek – Piekarnia Żelek z Kamienia Pomorskiego, Jorgu Apostolu z Firmy Bioprodukty w Samlinie, Maria i Marek Chodoniowie, Aldona i Tomasz Kaczmarkowie, Halina i Janusz Chudziccy, Barbara i Tadeusz Leusowie, Celina Gebala, Paulina  Kloch z firmy Polbet z Mechowa, Mark Zieliński, Marcin Gajda, Roman Dorniak, Grzegorz Chłopek, Bank Spółdzielczy w Gryficach, Łukasz Kaczyński, sklep Lewiatan w Golczewie. Szczególne podziękowania należą się panom: Kazimierzowi Krzyżanowskiemu, Piotrowi Łepkowskiemu, Tadeuszowi Błaszczykowi, Marcinowi i Ryszardowi Cieślikiewiczom oraz pracownikom GOKiS w Golczewie, którzy swoimi działaniami przyczynili się do uświetnienie tegorocznej uroczystości.

Tegoroczny projekt został zrealizowany dzięki ogromnemu wysiłkowi i pracy jaką włożyli członkowie SPZG. Za poświęcony czas, trud i wysiłek należą się im wielkie podziękowania.

                                                 Organizatorzy

Mechowskie śpiewanie – III edycja Śpiewających Ogrodów.

17 sierpnia 2021
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

XI Golczewski Triathlon

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl