Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Dzień 11 listopada 1918 r. jest to symboliczna data, upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Aby lepiej zrozumieć doniosłość tego wydarzenia, trzeba uzmysłowić sobie wielopokoleniowy trud całego narodu Polskiego w osiągnięcie tego celu.

 

W tym roku uroczystości rocznicowe z okazji Dnia Niepodległości rozpoczęły się na placu kościelnym przy obelisku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Miało tam miejsce złożenie wiązanek kwiatów przez Burmistrza Golczewa Macieja Zielińskiego, Starostę Kamieńskiego Józefa Malca, przedstawicieli Nadleśnictwa Rokita, członków Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Golczewie oraz jednostek z terenu gminy, Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie Monikę Kiełbasę, przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych Gminy Golczewo. O godz. 12:00 w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu” odśpiewano polski hymn narodowy. Następnie poczty sztandarowe wraz z delegacjami władz samorządowych, szkół, stowarzyszeń,  organizacji pozarządowych oraz mieszkańców udały się do kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli w Golczewie, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif

Po południu w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Golczewie Burmistrz Maciej Zieliński z przybyłymi mieszkańcami rozmawiał o naszej małej Ojczyźnie.

 

Pamięć w nas wiecznie trwa, poloneza dziejów gra. Pamięć w nas mocny dąb, gniazdo orła to nasz dom…” słowami pieśni Grażyny Orlickiej rozpoczęła się uroczysta akademia. Przybyli goście i mieszkańcy naszej gminy obejrzeli montaż słowno – muzyczny pt. „Pamięć w nas wiecznie trwa” przygotowany przez Nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Publicznych przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie. W przygotowanym montażu można było usłyszeć niepodległościową poezję, a także pieśni patriotyczne z czasów I wojny światowej, Powstania Warszawskiego, a także pieśni przybliżające wydarzenia z historii współczesnej.

 

Montaż słowno – muzyczny pt. „Pamięć w nas wiecznie trwa”

Narodowe Święto Niepodległości w Golczewie

11 listopada 2022

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl