GMINA GOLCZEWO

Urząd Miejski

ul. Zwycięstwa 23, 72-410 Golczewo

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w poniedziałki od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, obywateli przyjmuje się także w godzinach  od godziny 16.00 do godziny 17.00
w najbliższym dniu roboczym. Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OCHRONA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH (RODO)

ARCHIWUM

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ (BIP)

WERSJA GRAFICZNA STRONY

Burmistrz Golczewa podjął decyzję o odwołaniu imprez gminnych planowanych na ten rok

 

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną, ograniczeniami możliwości gromadzenia oraz trudnością przemieszczania się, jestem zmuszony do odwołania imprez cyklicznych w naszej gminie. Z przykrością informuję, że tegoroczne edycje Golczewskiego Triathlonu i Dni Golczewa nie odbędą się. Środki, które uda się zaoszczędzić, zostaną przeznaczone na częściowe pokrycie przewidywanego ubytku w dochodach Gminy, związanego z sytuacją gospodarczą. Proszę o zrozumienie w zaistniałej sytuacji. Mam nadzieję, że będziemy mogli spotkać się w bezpiecznych okolicznościach w przyszłym roku.

CZYSTE POWIETRZE

E-BOI (BIURO INTERESANTA)

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

KALENDARZ IMPREZ

WIRTUALNY SPACER

tel. (91) 38 60 127/131/593  e-mail: urzad@golczewo.pl

URZĄD MIEJSKI W GOLCZEWIE

WALORY PRZYRODNICZE

HARMONOGRAMY

DEKLARACJE

JAK SEGREGOWAĆ

UCHWAŁY

ANALIZY

WYKAZ PODMIOTÓW ODBIERAJĄCYCH ODPADY KOMUNALNE Z TERENU GMINY GOLCZEWO

PLAN GOSPODARKI ODPADAMI DLA WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

GOSPODARKA ODPADAMI KOMUNALNYMI

Wszystko zaczęło się od złożenia w 2019 roku projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego „Remont i doposażenie Placówki Wsparcia Dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Golczewie”. Następnie decyzja komisji o zakwalifikowaniu naszego projektu i w końcu głosowanie mieszkańców. I tutaj wszyscy nasi przyjaciele, rodzice, znajomi, sąsiedzi ruszyli z pomocą. Serdecznie dziękujemy! To dzięki Wam nasz projekt zakwalifikował się do realizacji.

 

Prace remontowe ruszyły w październiku. Na początek wymieniono stare, drewniane okna i drzwi wejściowe do placówki. Kolejny etap to wyrównanie podłogi i położenie nowej wykładziny. Równolegle prowadzone były prace hydrauliczne, aby poprowadzić tak instalację wodną, by było możliwe utworzenie aneksu kuchennego. Na koniec malowanie sufitów i ścian.

 

Kolejnym etapem było doposażenie placówki. Zakupiono nowe meble i kuchenkę indukcyjną do nowo powstałego aneksu kuchennego. Na ścianie w sali zabaw zawisł nowy, duży telewizor z dostępem do internetu, a na podłodze położono mięciutki dywan.

 

Podziękowania za pomoc przy realizacji projektu należą się bardzo wielu osobom o wielkim sercu. W szczególności Panu Burmistrzowi Maciejowi Zielińskiemu, który zawsze przychylnym okiem patrzył na działalność naszej Placówki i w różny sposób wspierał nasze inicjatywy. Kolejne podziękowania i gorące uściski przesyłamy Pani Sekretarz Małgorzacie Wójcik, która chociaż zna nas niedługo, zaufała nam i spełniła wiele naszych marzeń. Mocno z wdzięczności przytulamy Panią Dorotę Opiłę- Skubisz, która wie najlepiej ile determinacji potrzebowaliśmy aby doprowadzić do realizacji projektu. Starała się z nami o to przez kilka dobrych lat.

 

Nieoceniona pomoc płynęła do nas również ze strony Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci ze Szczecina, a w szczególności Prezesa Pana Zygmunta Pyszkowskiego. Wsparcie całego zarządu dla naszej inicjatywy dodawało nam otuchy i siły w chwilach zwątpienia czy damy ze wszystkim radę. Dziękujemy, że uwierzyliście, że robimy to dla naszych dzieciaków, aby miały godne warunki do nauki, zabawy, spędzania wolnego czasu.

 

Nie sposób wymienić wszystkich dobrych ludzi, których spotkaliśmy po drodze. Dziękujemy im wszystkim i obiecujemy, że teraz z zwiększoną siłą będziemy działać na rzecz wszystkich dzieci.

 

 Zarząd Gminny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Golczewie

Finał projektu w ramach Budżetu Obywatelskiego

10 June 2020