Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

   11 listopada Święto Niepodległości to dzień, kiedy wspominamy i czcimy pamięć pokoleń, dzięki którym nasz kraj po 123 latach zniewolenia przez zaborców odzyskał suwerenność. Składamy hołd pamięci wszystkim Rodakom, którzy walczyli dla wolnej Polski.

 

   Oficjalne uroczystości rocznicowe z okazji Dnia Niepodległości rozpoczęły się od złożenia wiązanek kwiatów pod obeliskiem Józefa Piłsudskiego w dowód naszej pamięci za bohaterów wszystkich walk niepodległościowych m.in. przez Burmistrza Golczewa Macieja Zielińskiego, Starostę Kamieńskiego Józefa Malca, Dyrektora Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie Mariusza Michalika, przedstawicieli instytucji i organizacji pozarządowych Gminy Golczewo. Przy Pomniku Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński bardzo serdecznie podziękował wszystkim zgromadzonym za przybycie, by wspólnie świętować tak uroczysty dzień. W swojej wypowiedzi podkreślił, że należy oddać wielki szacunek, tym którzy walczyli za niepodległość Polski i Polaków. Został odśpiewany hymn Mazurka Dąbrowskiego. Następnie poczty sztandarowe wraz z delegacjami władz samorządowych, szkoły, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych udały się do kościoła pw. Św. Andrzeja Boboli w Golczewie, gdzie odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

 

   „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! (…)- tymi słowami pieśni pt. „Rota” w sali Ochotniej Straży Pożarnej w Golczewie rozpoczęła się uroczysta akademia obchodów 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości przybyli goście wysłuchali pieśni ku pokrzepieniu serc Polaków walczących o niepodległość przygotowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej. Nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie przygotowali montaż słowno – muzyczny pn. „Kto Ty jesteś? – Polak Mały”. Przygotowany montaż był przeplatany niepodległościową prozą i poezją oraz przekrojową formą pieśni patriotycznych poprzez czasy I wojny światowej, Powstania Warszawskiego, skończywszy na pieśniach przybliżających wydarzenia z historii współczesnej.

 

   Z okazji tego, jakże ważnego święta, każdy uczestnik otrzymał słodkie biało-czerwone ciasteczko oraz symboliczną flagę Polski, które zostały wykonane przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie.

 

Obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Golczewie

11 listopada 2021
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl