Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

  "Tajemnice Golczewskiej Żabki" to tytuł projektu Stowarzyszenia Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie, który zyskał dofinansowanie z Programu Społecznik na lata 2019-2021.
    Finał projektu, to odsłonięcie przez Burmistrza Golczewa Pana Macieja Zielińskiego figury Żabki wykonanej przez artystę - rzeźbiarza Stanisława Motykę z Kamienia Pomorskiego. Nowy wizerunek Żabki umieściliśmy przy fontannie w centrum Golczewa. Na pewno z nadejściem wiosny, gdy zazieleni się miejsce wokół jej nowego lokum i fontanna napełni się wodą przyciągnie ona niejednego amatora pamiątkowych zdjęć z Żabką - symbolem Golczewa.
   Całości wydarzenia towarzyszyły duże obostrzenia epidemiczne, stąd w tak ważnym dla niej dniu towarzyszyło jej tak niewiele osób. Dokładnie 110 lat wcześniej zainstalowano pierwszy pomnik Żabki nieopodal wzgórza zamkowego. W umieszczonej pod figurką, kapsule czasu, napisano, że pomnik jest dowodem wdzięczności za uratowanie mieszkańców Golczewa od zarazy. Miejmy nadzieję, że i kolejny jej wizerunek będzie i nam się z Golczewem wolnym od zarazy kojarzył.
  Dziękujemy za żabki, które zostały przygotowane w Domu Kultury przez dzieci na dzisiejsze wydarzenie. Ich prace przekazała na ręce Prezesa Stowarzyszenia Pani Dyrektor Dorota Opiła-Skubisz. Dziękujemy przedstawicielce partnerskiego Stowarzyszenia Pani Marii Chodoń, za prezentację wierszy o naszej Żabce i Golczewie. Autorką wierszy jest członek SPZG Pani Janina Szelc. Dziękujemy Pani Mai Jacuniak z Urzędu Miasta za wsparcie w promocji naszych zamierzeń.
   Dzięki wsparciu uzyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego z Programu Społecznik na lata 2019-2021 mogliśmy
nie tylko ufundować rzeźbę Żabki, ale wzbogaciliśmy się również o namiot i pięć składanych ławeczek, które pomogą nam w dalszej realizacji zadań.
 
 
Zarząd Stowarzyszenia Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie

Odsłonięcie nowego wizerunku Żabki

27 października 2020
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl