Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

   Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie zakończył realizację projektu pn. „Działamy i jesteśmy EKO!”. W sobotę 4 września na plaży miejskiej w Golczewie odbyło się finałowe wydarzenie pokaz EKO MODY.

 

  W plenerowej imprezie można było również wysłuchać wybranego tekstu Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej” w ramach Narodowego Czytania zorganizowanego przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Golczewie.

 

   Głównym punktem wydarzenia był pokaz mody – ekologicznych kreacji przygotowanych podczas warsztatów szycia, które odbyły się w sierpniu w golczewskim ośrodku kultury. W trakcie tych 5-dniowych zajęć powstało ponad dwadzieścia niepowtarzalnych strojów stworzonych z ubrań, dodatków, które zalegają w naszych szafach. To wszystko odbywało się pod kierunkiem projektantki mody Renaty Ramoli - Piórkowskiej – laureatki wielu nagród m. in. wyróżnienia kolekcji „Symbioza” z użyciem tkanin z nasion na Międzynarodowym Konkursie OFF Fashion w Kielcach, laureatki Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za pracę „Jutro/ tkanina z użyciem nasion…”, laureatki głównej nagrody dziewiątej edycji konkursu ELLE ,,Młodzi na start” za pracę "Jutro/Tkaniny z użyciem nasion".

 

   W Golczewie uczestnicy pokazu mogli podziwiać stroje stworzone w zgodzie z naturą i przy użyciu tego co mamy w szafach. Były sukienki, spódnice, bluzki, nakrycia głowy, wierzchnie okrycia, oryginalne dodatki – wszystkie te rzeczy stworzyły unikatową i niepowtarzalną kolekcję ubrań.

 

   Pokazie mody towarzyszył także występ Szkoły Tańca Keep z Golczewa, która to niestety miała swój ostatni, pożegnalny pokaz dla golczewskiej publiczności. Mogliśmy ostatni raz podziwiać fantastyczne dzieci i młodzież w tanecznym pokazie. Dziękujemy Wam, że byliście w tym dniu z nami i cóż … - mamy po cichu nadzieję  - do zobaczenia! Na scenie swój debiut miała również Wiktoria Cieślak, która pobiera lekcje śpiewu w golczewskim domu kultury, a w sobotę zaprezentowała swoje wokalne umiejętności.

 

    Sobotni wieczór zakończył koncert polskich przebojów w wykonaniu Mai Koterby wraz z zespołem, która urzekła publiczność jazzowym głosem. Maju – dziękujemy!

Projekt „Działamy i jesteśmy EKO!” realizowaliśmy przez całe wakacje. Z naszymi działaniami byliśmy w 14 sołectwach Gminy Golczewo, gdzie z odpadów recyklingowych tworzyliśmy m.in. pokarm dla pszczół, eko instrumenty z wykorzystaniem ryżu, kaszy i zużytych puszek po przetworach spożywczych, zdrowe sałatki warzywne oraz owocowe, z plastikowych butelek powstały wazony do ogrodu, ze słoików - wazony, z kartonów po żywności powstała makieta miejscowości miejskich, z filcu powstały breloczki, zawieszki i etui na telefon. Oprócz warsztatów uczestnicy brali udział w spektaklach teatralnych oraz działaniach animacyjno - cyrkowych z ekologicznymi akcentami. Finałem był sobotni pokaz EKO MODY.

 

  Realizacja projektu dobiegła końca. Oprócz doświadczenia i przygody z ekologicznym pokazem, mamy jeden najważniejszy efekt – grupę kreatywnych, fantastycznych osób współpracujących z GOKiS-em. Mieszkańcy regionu i to w różnym wieku zarówno młodzież, panie jak i panowie współdziałali przy tworzeniu wyjątkowej kolekcji strojów, a później wzięli udział w pokazie. Gorąco dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia, uśmiech na twarzy i atmosferę, która stworzyliście podczas sobotniego pokazu. Serdeczne podziękowania kierujemy do: Karoliny Gołębiowskiej, Beaty Cieślak, Doroty Cerazy, Iwony Kwiatkowskiej, Małgorzaty Fornal, Agnieszki Pietryniak, Elżbiety Maciejewskiej, Emilii Kwiatkowskiej wraz z Nikodemem, Agaty Stępień, Gabrieli Klupy, Agnieszki Jakubowskiej, Sylwii Kamińskiej, Doroty Koziary, Alicji Leus, Wiktorii Czerwonki, Amelii Kunkel, Antoniny Kozioł, Julii Wiśniewskiej, Mai Wiśniewskiej, Aleksandry Nadolskiej, Natalii Szymańskiej, Agnieszki Piotrowskiej, Małgorzaty Koszeli, Izabeli Biliniewicz, Mateusza Szafera i Sebastiana Modrzejewskiego. Dziękujemy również Jackowi Kulesza za oprawę konferansjerską sobotniego wydarzenia.

 

   Podziękowania i wielkie słowa uznania kierujemy również w stronę Renaty Ramoli-Piórkowskiej, która zainspirowała w nas ekologiczne trendy i dała namiastkę tego co się już dzieje na światowych wybiegach pokazów mody.

 

  Operacja pn. „Działamy i jesteśmy EKO!” mająca na celu zaangażowanie społeczności lokalnej we wspólne działania o charakterze edukacyjnym, promocyjnym, kulturalnym będące zarazem formą rekreacji poprzez przeprowadzenie 15 wydarzeń propagujących działania proekologiczne, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pokaz EKO MODY w Golczewie

07 września 2021

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl