"Powitanie Lata" 

Powrót do artykułów

01 lipca 2024

Tak bawili się mieszkańcy Gminy Golczewo oraz przybyli goście podczas „Powitania Lata”, które odbyło się w ostatnią sobotę czerwca.

Był to dzień pełen sportowej zabawy, dobrej muzyki oraz  ciekawych atrakcji.

 

Wydarzenie podzielone było na dwie części. O godzinie 11:00 rozpoczął się turniej piłkarski w kategorii Orlik 2013-2014 II  edycja memoriał im. Stanisława Kowalskiego.

Udział wzięły drużyny:

 1.  Ap Gryf Kamień Pomorski rocznik 2014
 2. Sparta Gryfice
 3. Sarmata Dobra
 4.  Football Nowogard
 5. LKS Iskra Golczewo 2 drużyny

 

Oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonał Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński, który powitał wszystkich przybyłych oraz życzył udanej zabawy.

Jako pierwszy na scenie wystąpił Zespół Śpiewaczy „Maliny”, działający przy Uniwersytecie Trzeciego wieku w Golczewie, który zaprezentował repertuar nawiązujący do biesiadnej atmosfery. Kolejnym punktem programu był występ ze świetną choreografią i muzyką dzieci i młodzieży z HeartBeat Dance Studio z Golczewa.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej przedstawiło historię swojego stowarzyszenia oraz historię i postaci samego księcia  de Cray oraz  jego charakterystyczne dla czasów stroje. Nadleśnictwo Rokita z okazji 100-lecia powstania Lasów Państwowych zorganizowało dla dzieci wspaniałe konkursy oraz nagrody a pracownicy Nadleśnictwa przekazali swoją wiedzę o procesach zachodzących w przyrodzie i kontroli statutu środowiska leśnego.

 

W muzyczny nastrój wprowadził nas Zespół Specyficzni. Mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć znane przeboje w nieco innej odsłonie.

Zespół Specyficzni istnieje od 15 lat . Niesamowita energia oraz repertuar rozgrzał prawie do czerwoności słuchaczy zebranych na wydarzeniu.

Gwiazdą czerwcowego wydarzenia był zespół DEMONO. 37 lat na polskiej scenie muzycznej, ich utwory zna i śpiewa cała Polska. Za nimi niezliczona ilość koncertów i miliony sprzedanych płyt, wiele nagród i wyróżnień. Nowa płyta „Osiecky” została nominowana do nagród Fryderyk 2022.

 

 Oficjalny skład zespołu to:

 • Andrzej Krzywy - wokal
 • Piotr Kubiaczyk – gitara basowa
 • Paweł Pełczyński – saksofony, instrumenty perkusyjne
 • Paweł Dampc – instrumenty klawiszowe
 • Tomasz Banaś – gitara
 • Zdzisław Zioło – gitara
 • Marcin Korbacz – perkusja

 

Mogliśmy usłyszeć największe przeboje takie jak: „Póki na to czas””, „Moje miasto nocą”, „Zostańmy sami” i wiele innych znanych i lubianych przebojów.

 

Uznanie widowni zdobył również zespół BKC. Lokalni artyści zaprezentowali swoje hip hopowe utwory.

Zwieńczeniem „Powitania Lata” była zabawa pod chmurką z ekipą EL Wariaci, którzy bawili widownię do późnych godzin nocnych.

 

Wyjątkowe podziękowania kierujemy do mieszkańców Gminy Golczewo oraz przybyłych gości za liczny udział w wydarzeniu i udane wspólne świętowanie. Serdeczne słowa uznania należą się wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji wydarzenia , w tym pracownikom Urzędu Miejskiego Gminy Golczewo, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu, Zakładowi Usług Publicznych , Trenerom Tomaszowi Podlewskiemu, Pani Magdalenie Graca oraz tancerzom HeartBeat Dance Studio, Zespołowi Śpiewaczemu „Maliny” działającemu przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Golczewskiej oraz jednostkom OSP z Gminy Golczewo. Dziękujmy również naszym zespołom, że mogliśmy usłyszeć i bawić się w rytm licznych hitów.

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo