Przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego w Mechowie

Powrót do artykułów

19 marca 2024

W sobotę 16 marca w Mechowie odbyła się uroczystość przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego marki  Mercedes Atego. Wóz, który przekazany został jednostce w Mechowie uprzednio służył w Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

 

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Golczewa Pan Maciej Zieliński, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan Jarosław Rzepa, Starosta Kamieński  Pan Józef Malec, Zastępca Burmistrza Pan Grzegorz Chłopek, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Tomasz Caban, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim st. bryg. Roman Pikulski, Druh Szymon Waligóra Członek Zarządu Głównego Związku OSP RP w Warszawie,  Proboszcz parafii Golczewo ks. Jacek Fabiszak.

 

Kulminacyjnym punktem uroczystości było oficjalne wręczenie kluczyków oraz poświęcenie samochodu przez proboszcza parafii Golczewo ks. Jacka Fabiszaka.

 

Samochód, który otrzymała jednostka w Mechowie bez wątpienia przyczyni się do zapewnienia w większym stopniu bezpieczeństwa mieszkańcom, a strażakom do bardziej profesjonalnego prowadzenia akcji ratowniczo- gaśniczych. Nie byłoby tego samochodu gdyby nie ludzie dobrej woli. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim tym którzy przyczynili się do pozyskania tego samochodu”- powiedział Burmistrz Maciej Zieliński.

 

Samochód ratowniczo-gaśniczy z całą pewnością przyczyni się do usprawnienia pracy druhów ochotników z Mechowa, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie gminy Golczewo oraz całego powiatu kamieńskiego.

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo