Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

 

Gość w dom, Bóg w dom.

            Przeszłość – przyszłości to tytuł wystawy, która została przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej dla mieszkańców gminy Golczewo. Otwarcie odbyło się 8 stycznia 2022 r. Wystawa prezentuje wystrój izby chaty chłopskiej oraz galerię fotografii przedstawiających zagrody chłopskie i życie ówczesnych ludzi na przełomie XIX i XX wieku. Dopełnieniem wystawy jest prezentacja twórczości naszej zacnej, lokalnej poetki Pani Janiny Szelc, której wiersze pięknie wkomponowały się w klimat prezentowanej izby.

            Wystrój izby chłopskiej przenosi nas do przeszłości naszych pradziadków i dziadków. My, chcąc zachować pamięć ich zwyczajów i tradycji staraliśmy się wiernie odtworzyć wygląd świątecznej izby chłopskiej. Wśród charakterystycznych elementów wystroju jest podłaźniczka, podwieszona pod sufitem i pająk wykonany z bibuły i słomek. Nawiązując do przeszłości naszych przodków uformowaliśmy pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością stwarzając poczucie ciągłości pokoleniowej.

            Uroczystego otwarcia dokonał prezes Stowarzyszenia Pan Ireneusz Krzyżanowski. Prezentację świątecznej izby chłopskiej przedstawiła pomysłodawczyni całego projektu Pani Maria Chodoń. Wystawę fotograficzną przygotowała Pani Aldona Kaczmarek, a okolicznościowe stroje uszyła Pani Rozalia Zabłocka.

            Członkowie Stowarzyszenia kierują serdeczne podziękowania do wszystkich tych osób, które pomagały przy organizacji wystawy i na czas jej trwania użyczyły swoich cennych rodzinnych pamiątek.

            Zapraszamy wszystkich chętnych do oglądania wystawy w każdą niedzielę, wtorek i czwartek w godzinach od 14:00 do 16:30 w pomieszczeniu SPZG, które mieści się na pierwszym piętrze GOKiS przy ulicy Zwycięstwa 10.

                                                                               

 

  Opracowanie i foto: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej

                                                                                                         

 

"Przeszłość - przyszłości" - wystawa Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej

13 stycznia 2022
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl