W Golczewie powstał ekologiczny mural. Dlaczego EKO? Do jego malowania zostały wykorzystane specjalne antysmogowe farby. Farby antysmogowe pochłaniają zanieczyszczenia z powietrza, neutralizują tlenki azotu, ale także zmniejszają zanieczyszczenia powietrza formaldehydem oraz zapobiegają rozwojowi bakterii i pleśni na powłoce.
Projekt muralu powstał podczas sierpniowych warsztatów, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie. Podczas zajęć dzieci i młodzież wyrażali swoje myśli w postaci ekologicznych obrazów, z których w kolejnym etapie powstała szkic muralu.
W ostatnich dniach grupa wolontariuszy pod czujnym nadzorem absolwentki szczecińskiej Akademii Sztuki Karoliny Gołębiowskiej przenosiła projekt na ścianę i w ten sposób przy użyciu farb antysmogowych powstała ekologiczna grafika.
Mamy nadzieję, że przestrzeń, którą wykonali uczestnicy przedsięwzięcia będzie nadawała nowego wizerunku placu przy golczewskiej szkole oraz przy kompleksie sportowym ORLIK w Golczewie. Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom i młodzieży oraz wszystkim wolontariuszom – dzięki Waszej pomocy mogliśmy zagospodarować i upiększyć golczewskie zakątki, a przede wszystkim poznać zalety ekologicznych murali.
Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie.
Zadanie zostało zrealizowane dzięki środkom finansowym pozyskanym ze „Społecznika na lata 2019-202 – Program Marszałkowski”.
#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR
Pomorze Zachodnie Program Społecznik Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.