Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

   W Golczewie powstał ekologiczny mural. Dlaczego EKO? Do jego malowania zostały wykorzystane specjalne antysmogowe farby. Farby antysmogowe pochłaniają zanieczyszczenia z powietrza, neutralizują tlenki azotu, ale także zmniejszają zanieczyszczenia powietrza formaldehydem oraz zapobiegają rozwojowi bakterii i pleśni na powłoce.

  Projekt muralu powstał podczas sierpniowych warsztatów, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie. Podczas zajęć dzieci i młodzież wyrażali swoje myśli w postaci ekologicznych obrazów, z których w kolejnym etapie powstała szkic muralu.

  W ostatnich dniach grupa wolontariuszy pod czujnym nadzorem absolwentki szczecińskiej Akademii Sztuki Karoliny Gołębiowskiej przenosiła projekt na ścianę i w ten sposób przy użyciu farb antysmogowych powstała ekologiczna grafika.

  Mamy nadzieję, że przestrzeń, którą wykonali uczestnicy przedsięwzięcia będzie nadawała nowego wizerunku placu przy golczewskiej szkole oraz przy kompleksie sportowym ORLIK w Golczewie. Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom i młodzieży oraz wszystkim wolontariuszom – dzięki Waszej pomocy mogliśmy zagospodarować i upiększyć golczewskie zakątki, a przede wszystkim poznać zalety ekologicznych murali.

  Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Dla Gminy Golczewo przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki środkom finansowym pozyskanym ze „Społecznika na lata 2019-202 – Program Marszałkowski”.

 

#PomorzeZachodnie #ProgramSpołecznik #społecznik #KARR

Pomorze Zachodnie Program Społecznik Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

 

Roślinny mural jest EKO

27 września 2021
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl