,,Rowerowy rajd z historią i ekologią w tle”

Powrót do artykułów

08 maja 2024
,,Rowerowy rajd z historią i ekologią w tle” to projekt zrealizowany w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024.
 
Golczewski rajd odbył się 3 maja w wolny weekend, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać. Trasa rajdu wiodła malowniczymi zakątkami gminy Golczewo. Na rowerowej wycieczce poznaliśmy historię Buku Kamieńskiego i rodziny von Fleming. Wracając leśnymi duktami uczestnicy rajdu, przy współpracy z Nadleśnictwem Rokita, posprzątali zalegające w lesie śmieci. Na zakończenie wszyscy razem spotkaliśmy się na integracyjnym ognisku, gdzie przy wspólnym posiłku wspominaliśmy wrażenia z wyjątkowego dnia.
 
Celem projektu było wspólne, aktywne spędzenie wolnego czasu bez rywalizacji czy klasyfikacji. Uczestnicy mieli możliwość poznać się oraz spędzić czas na podziwianiu punktów historycznie i przyrodniczo ważnych dla regionu.
 
Jadąc duktami leśnymi mieliśmy możliwość zadbać o czystość przyrody i pozbierać odpady z terenów leśnych. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe koszulki z logotypami Pomorze Zachodnie i KARR-u. Frekwencja dopisała wyśmienicie i pomimo upalnej pogody mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy bawili się świetnie.
 
Dziękujemy Łukaszowi Kaczyńskiemu za wyjątkowe zdjęcia i filmy z rowerowego rajdu.
 
Inicjatorem wydarzenia był Ludowy Klub Sportowy ,,Baszta” Golczewo, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie.
Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo