Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Na terenie pałacowych ogrodów Dworku w Mechowie,  6 sierpnia 2022 roku, odbyła się czwarta edycja Śpiewających ogrodów.

 

Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia kulturalnego było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim i  Gmina Golczewo. Honorowy patronat objęli Starosta Kamieński i Nadleśniczy Nadleśnictwa Rokita.

 

Inauguracja uroczystości rozpoczęła się recytacją wiersza golczewskie poetki Janiny Szelc. Gospodarz Dworku Ireneusz Krzyżanowski przywitał gości, wśród których byli Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Starosta Kamieński Józef Malec, Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński oraz Honorowy Obywatel Golczewa Andrzej Tomczak.

 

W swym krótkim wystąpieniu prezes SPZG podkreślił, iż impreza z roku na rok się powiększa, a ogrody mechowskiego dworku pięknieją, nabierają niepowtarzalnego uroku i stają się imprezą przyciągającą gości poza granice naszego województwa i państwa.

 

Tegoroczne Śpiewające ogrody gościły osiem zespołów. Gminę Golczewo reprezentowały zespoły: Śpiewające Golczewo działające przy SPZG i Zespół Maliny funkcjonujący przy UTW w Golczewie, z Gryfic koncertowała Kapela Ludowa Przepióreczka, gminę Świerzno prezentowały Stuchowianki i Chór Świerzno Śpiewa, gminę Kamień Pomorski reprezentował najstarszy zespół śpiewaczy Stawnianki, gmina Międzyzdroje zaprezentowała Zespół Bryza. Z partnerskiego miasta Golczewa, z Raciechowic, wystąpił Zespół Raciechowianki z powiatu myślenickiego w Małopolsce. Nie zabrakło też solistów, najmłodszych uczestniczek przeglądu.  Alicja Adamowicz i Wiktoria Cieślak prezentowały piękny wokal pod czujnym okiem pani Wiktorii Kiełbasy z GOKiS w Golczewie. Tatiana Czerkawska z Białorusi zaśpiewała dwie piosenki, którymi oczarowała wszystkich uczestników imprezy. 

 

W przeddzień koncertu, w ogrodach pałacowych odbywał się plener malarski – artystów amatorów. Za piękne prace, które były wystawione w jednej 
z ogrodowych alejek, podziękował prezes SPZG pan Ireneusz Krzyżanowski wraz z gościem dr. hab. Wiesławą Markiewicz profesorem z  Akademii Sztuki
w Szczecinie

 

W altanie pałacowej odbywały się warsztaty śpiewu – rozkwitający głos prowadzone przez profesjonalną folklorystkę, śpiewaczkę i choreografkę polskich tańców tradycyjnych, instruktorkę Teatru Złoty Róg w Krakowie – Katarzynę Chodoń z Krakowa.

 

W przygotowanie imprezy dużo pracy i wysiłku włożyli przede wszystkim członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej, za co z całego serca składamy podziękowania. Ogromnym wsparciem byli Nasi Darczyńcy. Wyrazy serdecznego podziękowania kierujemy do Posła na Sejm RP Jarosława Rzepy, Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej, Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, Gminy Golczewo, Nadleśnictwa Golczewo, Banku Spółdzielczego w Gryficach, Firmy MADAMA z Golczewa, Wiesława Żelka właściciela Piekarni – Ciastkarni Żelek z Kamienia Pomorskiego, Marii i Marka Chodoniów, Aldony i Tomasza Kaczmarków, Krzysztofa Skazy z firmy Orfeusz, Jorgu Apostolu z firmy Bioprodukty z Samlina, Grzegorza Chłopka, Zespołu Caritas z Golczewa, Elżbiety i Zbigniewa Szychulskich, Agnieszki i Piotra Hołubów, Ryszarda Pasierba, Marcina Gajdy, Krzysztofa Cieślika.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Śpiewających ogrodów – 2022. Do zobaczenia za rok.

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Golczewo, Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim oraz ze środków Fundacji "Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - Counterpart Fund".

 

Tekst i zdjęcia: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej

 

Śpiewające ogrody – malowane ogrody

09 sierpnia 2022
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl