Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

W upalne, sobotnie popołudnie, 8 sierpnia 2020 r. w dworku w Mechowie odbyła się II edycja koncertu Śpiewające ogrody. Organizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej i Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim. Gospodarz mechowskiego dworku, pan Ireneusz Krzyżanowski, przywitał znamienitych gości, a wśród nich posła na Sejm Rzeczypospolitej Artura Łąckiego, Starostę Kamieńskiego Józefa Malca, Burmistrz Golczewa Macieja Zielińskiego, Zastępcę Burmistrza Andrzeja Swatowskiego.

 

Pani Maria Kozieło odczytała list gratulacyjny, od posła na Sejm RP Jarosława Rzepy, w którym to pogratulował gospodarzowi obiektu niezwykłego wydarzenia kulturalnego, jakim są Śpiewające ogrody w dworku w Mechowie.

 

W przeddzień koncertu, w pałacowych ogrodach rozgościli się malarze – artyści wraz ze swoimi sztalugami, płótnami i barwnymi paletami, utrwalali na płótnach urokliwe zakątki tego niezwykłego miejsca. Powstałe prace poplenerowe były ozdobą ogrodów i zostały wylicytowane przez gości w trakcie przerwy muzykujących zespołów.

 Inauguracją koncertu był nowy wiersz pani Janiny Szelc – Mimo wszystko, która specjalnie napisała go i przedstawiła na II edycji Śpiewających ogrodów.

W tegorocznym muzykowaniu prezentowały się zespoły: Stuchowianki, Chór Świerzno Śpiewa, Zespół Domysłów, Zespół Śpiewające Golczewo przy SPZG, Zespół Maliny przy UTW w Golczewie oraz solistka Alicja Krzyżanowska.

 

Całe przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki ogromnej pracy jaką włożyli członkowie SPZG. Za poświęcony czas, trud i wysiłek należą im wielkie podziękowania. Środki na projekt Śpiewające ogrody zostały pozyskane w ramach programu marszałkowskiego Społecznik 2019 – 2020.

Ta wyjątkowa impreza została również wsparta przez Naszych Darczyńców. Wyrazy serdecznego podziękowania kierujemy do Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, Pani Pauliny Kloch z firmy Polbet z Mechowa, Pana Wiesława Żelka właściciela Piekarni – Ciastkarni Żelek z Kamienia Pomorskiego, Państwa Marii i Marka Chodoniów, Państwa Aldony i Tomasza Kaczmarków, Panów: Kazimierza Krzyżanowskiego, Piotra Łepkowskiego, Tadeusza Błaszczyka, Romana Bemsza, Ryszarda Cieślikiewicza, Tomasza Łukowskiego.

 

Szczególne podziękowania należą się również Pracownikom Urzędu Gminy w Golczewie za pomoc przy pisaniu projektu oraz Dyrektorowi ZSP w Golczewie za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego.

 

Organizatorzy

 

Śpiewające ogrody w dworku w Mechowie

10 sierpnia 2020
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl