Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

    Podczas XXXI Sesji Rady Miejskiej w Golczewie jednogłośnie podjęto Uchwałę o nadaniu imienia Stanisława Kowalskiego Stadionowi Miejskiemu w Golczewie.

     Po oficjalnym otwarciu sesji i przywitaniu zaproszonych gości, wyświetlono prezentację, w której przybliżony został życiorys Stanisława Kowalskiego. Po odczytaniu projektu uchwały, w sprawie nadania imienia Stanisława Kowalskiego Stadionowi Miejskiemu przez wiceprzewodniczącego Krzysztofa Wawrzyńskiego, radni przystąpili do głosowania. Uchwała została podjęta jednogłośnie.  

 

    Uzasadnieniem podjętej uchwały były zasługi Pana Stanisława Kowalskiego, który przez wiele lat, bardzo mocno angażował się w sprawy związane ze sportem, a w szczególności z piłką nożną. Jako wielki sympatyk oraz kibic wspierał działaczy oraz zawodników miejscowego klubu sportowego. Można go było spotkać na stadionie podczas wielu rozgrywek. Zawsze znalazł czas na powiedzenie dobrego słowa, jak i konstruktywną krytykę. Dostrzegał w sporcie prostą drogę do właściwego wychowania młodego pokolenia i przygotowania go do dorosłego życia.

 

    Podczas uroczystości obecna była najbliższa rodzina Pana Stanisława - żona Jadwiga Kowalska, córka Marzena Golec, wnukowie oraz jego bracia. Swoją obecnością zaszczycił nas również Maciej Mateńko wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia oraz Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie, byli prezesi LKS "Iskra" Golczewo Marian Kiełbasa, Sylwester Marks, Ryszard Liszka, a także obecni zawodnicy LKS "Iskra" Golczewo oraz mieszkańcy naszej gminy.

 

    Nadanie imienia zbiegło się z jubileuszem 75 - lecia rocznicy istnienia Ludowego Klubu Sportowego "Iskra" Golczewo, na okoliczność której obecny prezes klubu Krzysztof Wawrzyński wydał książkę pt. "75 lat Ludowego Klubu Sportowego "Iskra" Golczewo".

 

Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było odsłonięcie tablicy pamiątkowej na stadionie, przez najbliższych Pana Stanisława.

Stadion Miejski w Golczewie z imieniem Stanisława Kowalskiego! 

18 września 2021
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl