Nabór wniosków na bezpłatne usuwanie azbestu przez osoby fizyczne Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2020

Obsluga techniczna
ALFA TV

Położenie

Gmina Golczewo leży w północno-zachodniej części województwa zachodniopomorskiego i wraz z pięcioma innymi gminami tworzy powiat kamieński. Obszar gminy wynosi 17.539 ha.

Golczewo jest jedną z piękniejszych gmin województwa zachodniopomorskiego. Jego położenie przy krańcu Puszczy Goleniowskiej bardzo korzystnie wpływa na rozwój turystyki i rekreacji. Miasto leży w dolince między dwoma jeziorami: Szczuczym i Okonim. Tereny gminy porastają wielogatunkowe lasy z urokliwymi oczkami wodnymi. W wyniku postępującej erozji wykształciły się tutaj jary, wąwozy oraz liczne źródliska.

Okolice gminy posiadają dużą obfitość cennych obiektów przyrodniczych. Są to m. in. szczególnie bogate przyrodniczo tereny podmokłe, bagienne, mszarne i torfowiskowe, mało zniszczone i szczególnie pielęgnowane obszary leśne z bankiem genów drzew szczególnie cennych (buk, jawor, dąb, modrzew, sosna, świerk), usytuowane wzdłuż cieków wodnych półnaturalne zespoły łąkowe, ekologiczne zespoły źródliskowe, unikalne zoocenozy, a zwłaszcza ptaków (gągoły, żurawie, dzięcioły czarne) i ssaków drapieżnych (kuna leśna, borsuk i wydra).

Golczewo leży przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich o bardzo dużym znaczeniu dla komunikacji samochodowej, tj. droga nr 106 Pyrzyce-Stargard Szczeciński-Nowogard Golczewo – Kamień Pom.; droga nr 108 Parłówko-Golczewo – Płoty, posiadamy również dostępność do dróg krajowych nr 3 i 6. Gmina posiada dobre połączenia autobusowe w kierunkach: na Drawsko Pomorskie, Szczecin, Stargard Szczeciński, Świnoujście, Kamień Pom., Gryfice, Nowogard. W Wysokiej Kamieńskiej (10km od Golczewa) znajduje się stacja kolejowa , z której odchodzą pociągi do wszystkich głównych stacji w całym kraju. Do najbliższego portu lotniczego mamy 35 km – Goleniów. Port morski, baza promowa – Świnoujście (55 km od Golczewa).

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia