Usuwamy azbest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok 2019

Obsluga techniczna
ALFA TV

Burmistrz odpowiada

 

 

 

Szanowni Państwo,

    za pośrednictwem tej witryny będą mieli Państwo możliwość uzyskania odpowiedzi na zadane pytanie, które zostanie umieszczone na golczewskim forum – PYTANIE DO BURMISTRZA.
    Z przyjemnością odpowiem na wszelkie Państwa pytania i wątpliwości dotyczące Gminy Golczewo. Pytania wraz z odpowiedziami zostaną zamieszczone, poniżej w ciągu 7 dni.

Burmistrz Golczewa

dn. 6.05.2016 r.

   Panie Burmistrzu kiedy będzie modernizacja drogi ,chodników i oświetlenia ulicy Słonecznej .Proszę rano lub wieczorem zrobić sobie spacerek po tej ulicy , może wtedy Pan pomyśli o nas , że już 10 lat borykamy się z ciemnością , błotem i dziurami. Pozdrawiam

   W obecnej chwili wykonywana jest dokumentacja na wykonanie dodatkowego oświetlenia przy ul. Słonecznej w Golczewie. Lampy zostaną zainstalowane w brakujących miejscach. O ich ilości będzie decydowała zlecona dokumentacja techniczna.

dn. 6.05.2016

Kiedy gmina Golczewo zacznie coś działać na terenie Kol. Kłęby? U nas nie ma ani jednej lampy, która by oświetliła dzieciom drogę na przystanek chociażby. Chodnik również by się przydał z Kol. Kłęby do cmentarza nawet. Czy to tak wiele żeby zrobić coś w końcu od tylu lat u nas? Panie Burmistrzu prosimy, żeby gmina coś w końcu dla nas zrobiła. Nam się też należy i też jesteśmy ludźmi.

 

Pojawiła się już koncepcja ustawienia oświetlenia solarnego, ale z względu na pojawiające się problemy techniczne w trakcie użytkowania postanowiliśmy zmienić plany. Według ostatnich ustaleń ustawienie lampy na terenie Kolonii Kłęby jest ujęte w ramach modernizacji oświetlenia Golczewa.
Droga wiodącą od Kolonii Kłęby do Golczewa jest drogą wojewódzką. Uzyskanie pozwoleń związanych z budową chodnika w tym miejscu wymaga wielu procedur prawnych. Wiąże się to również z dużymi kosztami, dlatego na chwilę obecną nie planujemy realizacji budowy chodnika w tym miejscu

 

dn. 31.03.2015 r.

Panie Burmistrzu, na kiedy zaplanowane jest rozpoczęcie budowy placu zabaw dla dzieci z bloków przy ul. Papieża Jana Pawła II i Witosa?

Obecnie trwają prace przygotowawcze w celu opracowania dokumentacji zgłoszeniowej na wykonanie placu zabaw.

dn. 14.10.2014 r.

Na stronie jest zakładka Burmistrz odpowiada, w jaki sposób mogę zadać Panu burmistrzowi pytanie? Za pośrednictwem maila? Proszę o adres.

Na stronie www.golczewo.pl widnieje zakładka o nazwie Forum, a w niej znajduje się jeden z wielu wątków o nazwie PYTANIE DO BURMISTRZA, gdzie można zamieścić treść pytania, na które zostanie udzielona odpowiedź.

 

dn. 15.01.2015 r.

Czy zgodnie z informacją przedstawioną na spotkaniu przedwyborczym dnia 12 listopada 2014 r. w Golczewie , że jest pan umówiony z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie sprawie reaktywowania Posterunku Policji w Golczewie proszę o informację czy do takowego spotkania doszło i jaki jest wynik pańskich rozmów.

Termin spotkania z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie nie został jeszcze ostatecznie wyznaczony. Potwierdzam jednak informacje, że w najbliższym czasie poproszę Komendanta Wojewódzkiego o spotkanie. Bezpieczeństwo w naszej gminie jest jedną ze spraw, które uważam za najważniejsze i priorytetowe w działaniach na najbliższe miesiące.

dn. 16.10.2014 r.

Co urząd gminy Golczewo zrobił w sprawie przeciwdziałania przeciwko wykluczeniu cyfrowemu w rodzinach ubogich? Chodzi mi tu szczególnie o dzieci, które nie posiadają komputera i podłączenia do sieci Internet i już na starcie mają nierówne szanse w szkole. Z tego co wiem, UE przekazywała środki za pośrednictwem różnych programów, jak gmina z tego skorzystała i dlaczego nadal są tego typu problemy w gminie?

Dzieci i młodzież z gminy Golczewo mogą korzystać z dobrze wyposażonych pracowni komputerowych, które znajdują się w szkołach w Golczewie i Wysokiej Kamieńskiej, ponadto mają darmowy dostęp do komputerów i Internetu w bibliotece publicznej w Golczewie.
Gmina Golczewo podjęła działania w celu przeciwdziałania wykluczenia cyfrowemu bezrobotnych i osób starszych. Dzięki projektowi pn. „Golczewo klika – obsługa komputera i Internetu” z darmowej nauki posługiwania się komputerem oraz podstawowym oprogramowaniem, a także korzystania z Internetu, mogło skorzystać kilkadziesiąt osób. Były to głównie osoby, które wcześniej nie miały możliwości – i umiejętności - korzystania z komputera i Internetu.

 

dn. 19.07.2014 r.

Witam pana Burmistrz zna pan dokładny termin wybudowania tzw. otwartej siłowni ?

Urządzenia do ćwiczeń siłowni plenerowej zostaną zainstalowane w pobliżu istniejącego kortu tenisowego w Golczewie. Siłownia będzie składać się z sześciu różnych urządzeń. Na początku sierpnia br. planowane jest wykonanie fundamentów pod ww. urządzenia.
W pierwszej kolejności, również w sierpniu, zostaną zainstalowane urządzenia, na które Gmina Golczewo pozyskała dofinansowanie w Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Projekt obejmuje montaż następujących urządzeń: biegacz-piechur, rower, drążki  gimnastyczne. Będą to urządzenia podwójne, na których będą mogły ćwiczyć jednocześnie po dwie osoby.
W drugim etapie, we wrześniu br., zainstalowane zostaną kolejne trzy urządzenia do ćwiczeń: twister podwójny, wioślarz, orbitrek, na zakup których środki unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 pozyskała Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo w rozwoju”.

 

dn. 31.03.2014 r.

Witam, panie burmistrzu proszę powiedzieć na jakiej zasadzie są wycinane drzewa na terenie naszej gminy? Od jakieś czasu radny Leus wycina krzaki, potem drzewa młode, obecnie 4 olbrzymy tuż przy drodze - czy radnym w tej gminie wszystko wolno, nawet starodrzew wycinać? A były takie piękne.

Wnioskiem z dnia 20 lutego 2014 roku Zarząd Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim wystąpił z wnioskiem o wydanie zezwolenia na usunięcie czterech topól z pasa drogi powiatowej nr 1033Z, w m Drzewica działka drogowa nr 46/2 obrębu Drzewica, ze względu na zagrożenie dla ruchu drogowego oraz przyległej posesji. Decyzją z dnia 3 marca 2014 roku Burmistrz Golczewa wydał Zarządowi Dróg Powiatowych w Kamieniu Pomorskim zezwolenie na usunięcie 4 topól rosnących w pasie drogi powiatowej nr 1033 Z z działki nr 46/2 obrębu Drzewica.

dn. 9.02.2014 r.

panie burmistrzu kiedy da pan pienidze na stypedium

Jak otrzymamy fundusze z Urzędu Marszałkowskiego.

 

dn. 13.01.2014 r.

 

Panie Burmistrzu czy pracownicy Zakładu Usług Publicznych w Golczewie muszą wylewać nieczystości z beczki asenizacyjnej do studzienki burzowej, która znajduje się u zbiegu ulic Dworcowej i Niepodległości tą praktykę powtarzają systematyczni co dwa tygodnie w naszych domach wtedy śmierdzi, najwyższy czas ukrócić te praktyki tych panów niech wyleją koło swoich domów i wtedy poczują jak my wąchamy te "zapach".

Przepraszam za spóźnienie

Zakład Usług Publicznych w Golczewie informuje, że na skrzyżowaniu ulicy Dworcowej i Niepodległości znajdują się oddzielne kolektory sieci kanalizacji sanitarnej i burzowej.
Zakład systematycznie, co dwa tygodnie czyści studzienki kanalizacyjne wypompowując i wpompowywując ponownie ścieki znajdujące sie w tym kolektorze oraz studzienkach kanalizacyjnych celem ich udrożnienia.
Kolektor oraz wpusty uliczne służące do odprowadzenia wód opadowych (deszczówki) w tym kanalizacja burzowa na odcinku od ulicy Dworcowej do ulicy Kamieńskiej i dalej do jeziora Okonie; udrażniane są wyłącznie czystą woda pobieraną z rowu znajdującego się przy ulicy Zwycięstwa.

 

 

dn. 31.12.2013 r.

Na portalu kamieńskie info jest informacja, że remontuje Pan Dom Strażaka, czy to prawda? Od dawna golczewianie na to czekają, czemu cisza na ten temat, nie ma żadnej wzmianki. Jakiś ANONIM donosi, że świetlica w szkole to też Pana dzieło a narzeka się ,że nic w szkole się nie remontuje, coraz więcej dzieje się też w Domu Kultury, szkoda, że jest tak mało instruktorów, choć i tak jest nieźle, mamy nowego gospodarza w restauracji gdzie kulturalnie można spędzić czas i w sumie coś drgnęło w Golczewie. Brakowało nam miejsc gdzie można spędzić czas poza pracą, świetnie, że Pan robi swoje mimo blokad opozycji. Pozdrawiamy i rób Pan swoje.

W bieżącym roku zostanie wykonany pierwszy etap remontu świetlicy przy OSP w Golczewie, popularnie zwanej „domem strażaka”. W ramach pierwszego etapu  zostanie wykonany remont dachu obiektu, docieplenie ścian oraz wymiana okien i drzwi. Na realizację tego zadania gmina otrzymała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.  
Środki finansowe będące w dyspozycji GOKiS w Golczewie nie pozwalają, niestety, na zatrudnienie większej liczby instruktorów. Tym niemniej placówka proponuje dużo form pracy kulturalnej dla dzieci w różnym wieku, młodzieży i dorosłych, m.in. zajęcia szkoły tańca, zajęcia fitness, nauka języka niemieckiego, zajęcia muzyczne i plastyczno-rękodzielnicze.
W roku ubiegłym GOKiS był organizatorem, jak również współorganizatorem ponad 70 imprez i wydarzeń kulturalnych i rekreacyjno-sportowych. Na rok bieżący planowane jest rozszerzenie oferty kulturalnej o nowe formy, takie jak nauka gry na gitarze czy nauka języka angielskiego dla najmłodszych. Warto podkreślić dobrą współpracę ośrodka kultury z Panem Maciejem Zielińskim, właścicielem restauracji „Herbowa”, w której obywają się występy znanych artystów, dzięki czemu oferta kulturalna kierowana do mieszkańców stała się bardziej atrakcyjna.

W Zespole Szkół Publicznych w Golczewie, wbrew opiniom, w ostatnich latach wykonano bardzo dużo prac remontowych, m.in. kompleksowy remont łącznika pomiędzy budynkami szkoły, remonty sal dydaktycznych, naprawy dachów, remont sanitariatów, wymiana wykładzin. Łączny koszt wykonanych remontów w latach 2008-2013 wyniósł 401 tysięcy złotych. Natomiast wydatki inwestycyjne w latach 2007-2013, to kwota rzędu 3 mln zł. Najważniejsze inwestycje, to budowa kompleksu boisk „Orlik oraz kortu tenisowego w Golczewie, budowa boiska do piłki nożnej przy SP w Wysokiej Kamieńskiej, budowa i wyposażenie przedszkola miejskiego, które jest placówką wchodzącą w skład Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

 

dn. 13.12.2013 r.

Panie Burmistrzu czy to prawda, że w przyszłorocznym budżecie jest zabezpieczone 100 tys. złotych na wodociąg na ulicy 9 maja?

Łącznie na inwestycje związane z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną w gminie przewidzianych jest 40 tys. złotych. Liczymy jednak na wsparcie ze środków unijnych, a dużą część prac przewidujemy zrobić we własnym zakresie.

 

dn. 13.12.2013 r.

Witam! Chciałabym poruszyć sprawęszkoły w golczewie a dokłądniej rzecz mówiąc-co w tej szkole się dzieje? Słyszałam o problemach finansowych szkoły ale wydaje mi się,że to nie jeden z problemó tej szkoły.Kiedy tam się wkońcu cos zmieni.? Ściani w środku odrapane,zimno a pieniędzy jak było brak tak dalej brak.Brakuje też ponoć funduszy na podstawowe środki higieniczne.Mógłby Pan powiedzieć co jest przyczyną takiego dołu finansowego tej szkoły? Kogo/co można winić za to co tam się dzieje?

Zespól Szkół Publicznych w Golczewie jest finansowany z budżetu Gminy Golczewo i działa w oparciu o plan finansowy. Uchwała budżetowa na każdy rok budżetowy zawiera także limit wydatków na finansowanie oświaty. Jego wysokość jest zmienna w kolejnych latach, a także w trakcie roku budżetowego. Zależy to od wielkości dochodów, na które składają się dochody własne Gminy (np. podatki i opłaty lokalne, dochody z majątku Gminy) oraz dochody z zewnątrz (np. udział w podatku dochodowym od osób fizycznych, dotacje i subwencja ogólna - otrzymywane z budżetu państwa - oraz środki pozyskane z programów pomocowych, w tym z Unii Europejskiej).

Gmina Golczewo ma szeroki zakres zadań do wykonania. Podziału środków finansowych do dyspozycji dokonuje w pierwszej kolejności Rada Miejska w Golczewie, a na tej podstawie Burmistrz Golczewa. Każda jednostka organizacyjna ponosi koszty swojej działalności w ramach ustalonego planu finansowego. Obejmują one m. in. wydatki na wynagrodzenia i pochodne od nich, zakupy materiałów i usługi remontowe.

Wydatki na oświatę również podlegają takiemu sposobowi dystrybucji środków pieniężnych. Budżet jednostki oświatowej niewiele się różni od budżetu gospodarstwa domowego, jeśli weźmiemy po uwagę dostępne zasoby pieniężne. W każdym z wymienionych przypadków są one ograniczone i planowane w zależności od stopnia możliwości zaspokojenia swoich potrzeb. Można mieć oświetlone przez cały czas wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, ale trzeba mieć świadomość płacenia wyższych rachunków za pobór energii elektrycznej. Dokonując określonego wyboru (oświetlamy te pomieszczenia, które są nam niezbędne do korzystania), uzyskujemy oszczędności w wydatkach. Przy małej liczbie domowników łatwiej jest uzgodnić, w tym przypadku, zasady korzystania z oświetlenia. W szkołach jest to, niestety, odwieczny problem. Cóż z tego, że na bieżąco są uzupełniane środki higieniczne w toaletach, jeśli już po niedługim czasie są one w niewłaściwy sposób użytkowane. Złośliwość, czy nawyki?

Utrzymanie jednakowej temperatury w we wszystkich pomieszczenia tak dużego budynku szkoły nie jest możliwe. Występują wyższe temperatury w pomieszczeniach nasłonecznionych niż pozostałych. Prowadzony jest na bieżąco monitoring występowania temperatur w pomieszczeniach najchłodniejszych. Na początku okresu grzewczego w tym roku szkolnym w tych pomieszczeniach temperatura wynosiła 18-19 0C. Po zgłoszeniu problemu chłodu w pomieszczeniach klasowych przez nauczycieli, temperaturę podniesiono. Dziś, ok. godz. 12.00, temperatura kształtowała się od 19,5 0C do 22 0C. Pomieszczenia w szkole ogrzewane są na poziomie, który nie powinien sprawiać odczucia chłodu, przeszkadzającego w prowadzeniu zajęć dydaktycznych.

Szkoła posiada 40 pomieszczeń klasowych. Rotacyjnie są one malowane i odnawiane, w ramach oszczędności – przez pracowników obsługi. Wydatek stanowi zakup materiałów. Nie można wszystkich remontów dokonać jednocześnie, choćby ze względu na niewystarczające środki finansowe. Zapewne można odnieść się do sposobu użytkowania pomieszczeń już wyremontowanych. Dla przykładu w zeszłym roku wymieniono drzwi wejściowe do toalet. Dziś są w takim stanie, że nadają się ponownie do wymiany. Czy za taki sposób użytkowania odpowiedzialność ponosi personel? W pewnym sensie tak, w odniesieniu do sprawowania nadzoru. Ale nie jest nikt w stanie w pełni upilnować tego zjawiska. Chodzi tylko o to, by wydatki nieuzasadnione minimalizować. Działania remontowe, m. in. z powodu małej kwoty środków finansowych do dyspozycji w stosunku do oczekiwanej, nie spowodują, że tu i teraz wszystko zostanie naprawione. Przedstawiony przez Panią obraz stanu bazy szkoły chluby nie przynosi, ale powinien być także przedmiotem przemyśleń uczniów i ich rodziców. Wszyscy chcemy mieć zachowaną estetykę na najwyższym poziomie, a zapominamy, że to użytkownicy tych pomieszczeń mają na to największy wpływ.

 

dn. 12.12.2013 r.

Panie Burmistrzu co w sprawie ubojni i przetwórni drobiu w Golczewie? Kiedy otwarcie zakładu ubojni i przetwórni drobiu w Golczewie? Może głos zabierze Pan Zbigniew Idziaszek-Prezes Spółki, Właściciel firmy Madama Sp.z o.o. Ubojni i Przetwórni Drobiu w Golczewie.

Jestem w stałym kontakcie z pełnomocnikiem spółki Madama sp. z o.o,. Panem Zbigniewem Idziaszkiem. Według Jego zapewnień ostatnie formalności zostaną dopięte w tym tygodniu. Aktualnie trwają prace związane z rozruchem technologicznym. Przewidywany termin uboju, to styczeń 2014 r.

 

dn. 11.11.2013r.

Panie Burmistrzu ponoszą mnie już nerwy huk fanfary w prasie była szkoła w Mechowie miała być oddana na mieszkania pytanie kiedy wy wreszcie coś zaczniecie z tym robić bo od lipca już trochę wody upłynęło i cisza ciągle słychać iż nie ma chętnych że dzwonicie po ludziach co kiedys byli zainteresowani to co oni w honkongu mieszkają że nie idzie się dodzwonić. Co dalej z tym tematem czy to była chwilowa akcja żeby ludziom pozamykać buzie z jakiegoś innego powodu.

Gdyby był nadmiar chętnych to już by trwały prace adaptacyjne. Większość chętnych z poprzedniej listy po przemyśleniach się wycofała. Obecnie jest 10 osób chętnych do adaptacji. Został ustalony termin spotkania z zainteresowanymi na dzień 25 listopada br. na godz 17:00

 

dn. 29.08.2013 r.

Panie Burmistrzu dlaczego dostają zapomogi jak i dopłaty do opału osoby których mężowie jak i partnerzy życiowi pracują za granicą zarabiają a te panie wyciągają ręce po pieniądze podatników.

po konsultacji z Kierowniczką OPS w Golczewie informuje, że po przeanalizowaniu osób i rodzin korzystających z pomocy w formie dofinansowania na zakup opału na sezon zimowy 2013/2014 nie stwierdzono przyznania takiej pomocy rodzinie, w której członkowie pracują poza granicami kraju. W przypadku wskazania konkretnej osoby lub rodziny powyższa informacja zostanie sprawdzona przez pracowników Ośrodka.

 

dn. 01.08.2013 r.

Panie burmistrzu dlaczego mieszkańcy budynków komunalnych płacą za wywóz śmieci segregowanych 12 zł od osoby a pozostali mieszkańcy 14 zł.Przecież wszyscy mieszkamy w tym samym Golczewie.

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej nr XXIV/152/2012 z dnia 19 grudnia 2012 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi , wysokość opłaty za odbiór odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny wynosi 12zł od osoby za miesiąc. Natomiast w przypadku braku segregacji wysokość opłaty wynosi 17zł od osoby za miesiąc. Stawki powyższe dotyczą wszystkich mieszkańców.

 

dn. 14.07.2013 r.

Panie Burmistrzu dlaczego Zakład Usług Publicznych nalicza tak wysoki abonament za dostarczanie wody jak również odprowadzenie ścieków ostatnio dostaliśmy pismo że musimy zwrócić pojemniki na nieczystości stałe lub będziemy musieli zapłacić 9,70 za pojemnik czyżby panu Maślakowi brakowało funduszy? Najwyższy czas żeby ten pan zaczął myśleć jeżeli uchwała weszła w życie 1 lipca to dlaczego nie zabrał z posesji pojemników na odpady.Ludzie powinni podać tego pana do sądu za samowolę.

Stawka za abonament wynika z kalkulacji, która przygotowana została przed podjęciem – przez Radę Miejską –  uchwały dotyczącej taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę. Abonament służy przede wszystkim pokryciu kosztów utrzymania w gotowości  sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. W porównaniu z innymi gminami naszego województwa nie należy ani do najwyższych, ani do najniższych. Jeśli chodzi o pojemniki, to rzeczywiście pismo skierowane do mieszkańców gminy było dość niefortunne. Poleciłem kierownikowi ZUP, aby zebrał wszystkie pojemniki od osób, które nie wyraziły chęci zakupu tych pojemników.

 

dn. 13.07.2013 r.

Panie burmistrzu, jak długo będzie tolerowane chuligaństwo pseudo młodzieży przy ul. Witosa? Sprawa dotyczy placu przy byłej kotłowni spółdzielni Nova. Notoryczny hałas walenia piłką w wielką blaszaną bramę, wulgaryzmy  publiczne picie alkoholu, rzucanie kamieniami w przejeżdżające samochody, gonitwa za piłką po ruchliwej drodze wojewódzkiej ( auta gwałtownie hamują , omijają wybiegającą młodzież za piłką ) - to prosty przepis na doprowadzenie do wypadku. Sprawa zgłaszana do prezes spółdzielni Nova - brak odzewu. Sprawa zgłaszana na policję Golczewską, stwierdzenie dzielnicowego - dzieci gdzieś się muszą bawić . Czy my mieszkańcy , musimy być terroryzowani przez kilku wyrostków, wracając z pracy każdy człowiek ma prawo do wypoczynku , obecnie w mieszkaniu nie można otworzyć okna , gdyż hałas i przekleństwa na to nie pozwalają. Czyż nie po to powstały Orliki , żeby młodzież miała odpowiednie miejsce na uprawianie sportu ? Samo położenie placu eliminuje go do wykorzystywania jako boisko do piłki.

Teren którego dotyczy skarga,  jest własnością Spółdzielni „NOVA” .  Za porządek i to co dzieje się na tym terenie odpowiada Zarząd Spółdzielni. Burmistrz nie posiada bezpośrednio prawnych możliwości, ingerowania w  nieruchomość danego właściciela w tym wypadku SP NOVA. Dodatkowym utrudnieniem jest brak Straży Gminnej. Uznając zgłoszony w pytaniu problem za ważny, przeprowadziłem rozmowy z policją i uzyskałem zapewnienie, że będą wzmożone kontrole tego terenu. Również Pani Prezes Spółdzielni, zapewniła, że Zarząd nie akceptuje tego terenu jako miejsca gry w piłkę i zostanie wywieszona informacja o zakazie.

 

dn. 13.06.2013 r.
Co w sprawie ubojni? Kiedy start? Ile osób znajdzie zatrudnienie? Czy koniec już problemów ?Ustał bojkot i pisanie donosów? Co zrobili radni aby pomóc w realizacji tego tak długo oczekiwanego przedsięwzięcia? Milczenie rady,to ciche przyzwolenie na to :niech się nie uda. Może głos zabierze pan Idziaszek. W sprawach mniej ważnych dla ogółu aktywność radnych jest duża w znaczących dla wielu mieszkańców głuche milczenie. Poprzedni przewodniczący Rady pan Ferdynus często ten problem stawiał jako priorytet ,jakoś nie słychać pani Pastryk i jej zabiegów o przyspieszenie, jak praca ruszy ojców sukcesu będzie wielu

15 lipca rozpoczęło się szkolenie pierwszych pracowników do nowej ubojni. Niestety w dalszym ciągu nie znamy terminu oddania inwestycji. W dalszym ciągu też nie ustały działania Państwa Kłodzińskich, które na pewno nie ułatwiają pracy inwestorowi. Myślę, że nadchodzi czas, aby opinia publiczna szerzej poznała ten temat. Niestety większość Radnych pośrednio lub bezpośrednio, świadomie lub nieświadomie wspiera te działania. Niektórzy radni wręcz stawiają Burmistrzowi zarzut, że angażuje się po stronie Inwestora. Czy tylko Burmistrzowi ma zależeć na jak najszybszym stworzeniu miejsc pracy?

 

dn. 13.06.2013 r.
Panie Burmistrzu, jak to właściwie jest z obowiązkiem umieszczania informacji o umorzeniach podatkowych. Kamieńskie info na swym portalu zamieściło informację :"Zobacz komu umorzono podatki w gminie Golczewo i Świerzno" Proszę o ustosunkowanie się do rzetelności tych informacji ;komentarzy i przypuszczeń jest wiele ,niepotrzebny zamęt informacyjny. Proszę o odpowiedź na stronie gminy nie na portalu kamieńskim, które ma plotkarski charakter a informacja często staje się dezinformacją.

Obowiązek wynikający z art. 37 ust. 2 dotyczący podania do publicznej wiadomości wykazu osób prawnych i fizycznych oraz jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym w zakresie podatków lub opłat udzielono ulg, odroczeń lub umorzeń lub rozłożono spłatę na raty w kwocie przewyższającej łącznie 500 zł, wraz ze wskazaniem wysokości kwot i przyczyn umorzenia, został przez Burmistrza Golczewa wypełniony zarówno w roku 2010 jak i 2011.
Wykazy takie zostały sporządzone w terminie wymaganym przepisami (tj. do 31 maja) i podane do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty, tj. poprzez wywieszenie na tablicy ogłoszeń  w Urzędzie Miejskim w Golczewie.
Informacja ta za rok 2010 umieszczona była w okresie 24.05.2011 r. do 27.06.2011 r., natomiast za 2011 rok – od 28.05.2012 do 29.06.2012 r.

 

dn. 09.06.2013 r.
Jak długo jeszcze będzie straszyć spalona ruina na Niepodległości? Czy nie ma mocnych aby rozwiązać ten problem, jeśli właściciel opieszały to rozwiązanie administracyjne jest niemożliwe? Czy nie za długo wlecze się ta sprawa? Proszę o konkrety zbyt dużo jest komentarzy różnego kalibru a działania w żółwim tempie.

Wystąpiłem do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kamieniu Pomorskim, jako właściwego organu, o podjęcie działań w celu przywołania właścicieli posesji przy ulicy Kamieńskiej i Niepodległości w Golczewie do  zlikwidowania zagrożenia jakie stanowi stan techniczny budynków znajdujacych się na działec. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Dokonał wizji lokalnej wskazanego terenu celem dokonania oględzin i podjęcie  decyzji w sprawie.

 

dn. 07.05.2013 r.
Głośno ostatnio o placach zabaw dla dzieci, prosimy o zdjęcia wszystkich na stronie gminy i informację jakie zamierzenia w tym zakresie na przyszłość; jakie nowe i gdzie powstaną, które będą doinwestowane?

Z uwagi na zablokowanie przez niektórych radnych większości zamierzeń inwestycyjnych Burmistrza, plany związane z organizacją placów zabaw w gminie ograniczone zostały do minimum. W najbliższym czasie rozpocznie się doinwestowanie placu zabaw w  Kłodzinie (zamówienie obejmuje wymianę ogrodzenia i dodanie nowych urządzeń). W bieżącym roku powiększony zostanie plac zabaw na ternie przyległym do Przedszkola Miejskiego w Golczewie. Z kolei w Kozielicach przygotowano teren pod budowę placu zabaw i zakupiono wyposażenie. W Kretlewie planowana jest rozbudowa placu, w Kłębach trwają przygotowania terenu pod budowę, a w Wysokiej Kamieńskiej
zamierzeniem jest zakupienie doposażenia placu zabaw.dn. 05.04.2013 r.
Dlaczego nie uznaje Pan Święta 1 Maja, które jest świętem państwowym?

Myślę, że moje działania nie odbiegają od powszechnych tradycji. W związku z tym w Gminie Golczewo odbyła się uroczystość nawiązująca to dnia  Święta Pracy, Dnia Flagi i Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto 1 Maja spędziłem w gronie bliskich mi osób. Większa część Polaków spędziła ten czas podobnie jak ja.

 

dn. 30.04.2013 r.

Panie Burmistrzu co to za nowa zakładka - Burmistrz odpowiada? Skoro istnej już forum - pytanie do Burmistrza?

Witryna o nazwie "Burmistrz odpowiada" stworzona została w związku z licznymi pytaniami kierowanymi do mnie zarówno w formie pisemnej, jaki i elektronicznej. Za jej pośrednictwem wszyscy Państwo będą mieli możliwość poruszenia spraw dotyczących naszej gminy, a tym samym uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania. Będę brał pod uwagę wszystkie pytania, nie wdając się jednak w polemikę. Osobom wybierającym tą drugą formę pozostawiam nasze forum.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia