Powrót do Projektów dofinansowanych z UE

10 kwietnia 2023

Święto Golczewskiej Żabki

  "Tajemnice Golczewskiej Żabki" to tytuł projektu Stowarzyszenia Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie, który zyskał dofinansowanie z Programu Społecznik na lata 2019-2021.
    Finał projektu, to odsłonięcie przez Burmistrza Golczewa Pana Macieja Zielińskiego figury Żabki wykonanej przez artystę - rzeźbiarza Stanisława Motykę z Kamienia Pomorskiego. Nowy wizerunek Żabki umieściliśmy przy fontannie w centrum Golczewa. Na pewno z nadejściem wiosny, gdy zazieleni się miejsce wokół jej nowego lokum i fontanna napełni się wodą przyciągnie ona niejednego amatora pamiątkowych zdjęć z Żabką - symbolem Golczewa.
   Całości wydarzenia towarzyszyły duże obostrzenia epidemiczne, stąd w tak ważnym dla niej dniu towarzyszyło jej tak niewiele osób. Dokładnie 110 lat wcześniej zainstalowano pierwszy pomnik Żabki nieopodal wzgórza zamkowego. W umieszczonej pod figurką, kapsule czasu, napisano, że pomnik jest dowodem wdzięczności za uratowanie mieszkańców Golczewa od zarazy. Miejmy nadzieję, że i kolejny jej wizerunek będzie i nam się z Golczewem wolnym od zarazy kojarzył.
  Dziękujemy za żabki, które zostały przygotowane w Domu Kultury przez dzieci na dzisiejsze wydarzenie. Ich prace przekazała na ręce Prezesa Stowarzyszenia Pani Dyrektor Dorota Opiła-Skubisz. Dziękujemy przedstawicielce partnerskiego Stowarzyszenia Pani Marii Chodoń, za prezentację wierszy o naszej Żabce i Golczewie. Autorką wierszy jest członek SPZG Pani Janina Szelc. Dziękujemy Pani Mai Jacuniak z Urzędu Miasta za wsparcie w promocji naszych zamierzeń.
   Dzięki wsparciu uzyskanemu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego z Programu Społecznik na lata 2019-2021 mogliśmy
nie tylko ufundować rzeźbę Żabki, ale wzbogaciliśmy się również o namiot i pięć składanych ławeczek, które pomogą nam w dalszej realizacji zadań

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo