Powrót do artykułów

28 lipca 2023

Szanty w Golczewie

    Już dziś serdecznie zapraszamy mieszkańców i turystów na szantowy festyn na plaży miejskiej w Golczewie. Wydarzenie pn. „Promowanie, zachowanie i upowszechnianie rybackiego dziedzictwa kulturowego na obszarze LSR poprzez organizację Szantowego Festynu Rodzinnego z rybką w Golczewie”, odbędzie się 4 sierpnia br., startujemy od godz. 16:00.

 

    W programie mamy warsztaty, działania animacyjne dla małych i dużych, dla rodzin, a w nich m.in. warsztaty upcyklingowe, rodzinny quiz ekologiczny o wodach, konkurs na budowle z piasku, bitwa o puchar Króla Szczuczego Jeziora, gra wodna „Jaka to ryba”, Akademia Szuwarowa, wodny spacer z „Płoteczką”.

 

   Smakoszy i wielbicieli potraw zachęcamy do odwiedzania punktu z degustacją dań rybnych. Tutaj swoje kulinarne show zaprezentuje nam Robert Bochenko – kucharz i jednocześnie dziennikarz Radia Złote Przeboje. Wszystkie dania będą przygotowywane na bieżąco, co będzie dodatkową atrakcją dla uczestników i okazją do podpatrywania jak gotuje jeden z najlepszych kucharzy.

Na deser mamy dla publiczności szantowy koncert. Na golczewskiej plaży w świat żeglarskich piosenek popłyniemy wspólnie z zespołami Majtki Bosmana i Własny Port.

 

   Takiego wydarzenia jeszcze nie było i już dziś serdecznie zapraszamy na szantową zabawę z rybką w Golczewie.

 

    Organizatorem szantowej imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie. Golczewski ośrodek otrzymał unijne dofinansowanie do działania w ramach złożonego projektu. Wartość całego projektu to kwota 25.190,55 zł, wysokość dofinansowanie – 12.595,00 zł.

 

   Operacja pn. „Promowanie, zachowanie i upowszechnianie rybackiego dziedzictwa kulturowego na obszarze LSR poprzez organizację Szantowego Festynu Rodzinnego z rybką w Golczewie” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” w ramach Priorytetu 4. „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze” lata 2014-2020. Cel operacji: Organizacja szantowego festynu rodzinnego z rybką w Golczewie, promującego i upowszechniającego akwakulturę oraz rybackie dziedzictwo kulturowe na obszarze LSR.

 

 

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo