Uczniowie  Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie odwiedzili Warszawę

Powrót do artykułów

12 czerwca 2024

Uczniowie  Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie w dniach 5-7 czerwca 2024 roku udali się na wycieczkę do Warszawy.

Tuż po przyjeździe, rozpoczęli zwiedzanie miasta od Muzeum Powstania Warszawskiego.  

 

Nie lada przeżyciem stało się zwiedzanie Stadionu Narodowego na dzień przed meczem towarzyskim Polska – Ukraina. Wchodząc na trybuny mogli poczuć emocje, które wypełniają stadion podczas gry. Dowiedzieli się o bogatej historii polskiego sportu, zajrzeli również do szatni piłkarskiej.

 

Drugi dzień rozpoczęli od zwiedzania Sejmu. Wizyta odbyła się dzięki zaproszeniu posła na sejm RP Pana Jarosława Rzepy i umożliwiła poznanie funkcjonowania polskiej demokracji  oraz zaznajomienie się z pracą posła.

 

Uczniowie mieli również okazję zwiedzić Łazienki Królewskie, jeden z najbardziej rozpoznawalnych parków stolicy. Dużą atrakcją były pawie, iście królewskie ptaki, a na  koniec dnia - Pałac Kultury i Nauki, skąd z tarasu widokowego na 30 piętrze podziwiali panoramę Warszawy.

 

Ostatni dzień wycieczki zaczęli od wizyty w Centrum Nauki Kopernik. Następnie Wilanów i  Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego.

 

Serdeczne podziękowania dla Pana Jarosława Rzepy - posła na sejm RP za zaproszenie.

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo