Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

W piątek 24 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Publicznych w Golczewie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

 

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wojewoda Zachodniopomorski Pan Zbigniew Bogucki, Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Magdalena Zarębska-Kulesza, Burmistrz Golczewa Pan Maciej Zieliński, Przedstawiciel Rady Powiatu Pan Jarosław Pawluś, Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Wójcik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysokiej Kamieńskiej Pani Beata Pastryk, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie Pani Dorota Opiła-Skubisz, Ksiądz Proboszcz Jacek Fabiszak, Pan Mariusz Michalik Dyrektor Zespołu Szkół w Golczewie w latach 2018-2022 oraz Przedstawiciel Rady Rodziców Pani Marta Słaba.

 

Uroczystość rozpoczęła się od hymnu państwowego oraz wprowadzenia sztandaru. Następnie pełniąca obowiązki dyrektora szkoły, Monika Kiełbasa przywitała przybyłych gości.

 

Wojewoda Zachodniopomorski  Zbigniew Bogucki  przytoczył słowa Papieża Jana Pawła II

- „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. Te słowa jakże bardzo ważne można dziś przenieść do naszego życia, żebyśmy nie chcieli szkoły, która nas nic nie kosztuje, żebyśmy nie chcieli ocen, które nas nic nie kosztują, żebyśmy nie chcieli konkursów, które nas nic nie kosztują. Jeżeli coś nic nie kosztuje to znaczy, że jest bezwartościowe. Te wszystkie oceny, na które zapracowaliście swoją ciężką pracą są waszym osiągnięciem. Czy to są piątki czy czwórki, być może czasem gorsze oceny, ale jeżeli one zostały osiągnięte uczciwą, ciężką pracą, to jest to was wielki sukces. Życzę wszystkim, żeby te oceny były w przyszłym roku jeszcze lepsze. Dziękuję Burmistrzowi Golczewa, że podjął te inicjatywę, że ta szkoła staje się lepsza. Dzisiaj to naprawdę piękny obiekt, niech służy Wam, do rozwijania waszych talentów. Gratuluje wszystkim, którzy osiągnęli znakomite wyniki. – powiedział Wojewoda Zachodniopomorski  Zbigniew Bogucki.

 

- Zakończenie roku szkolnego to zawsze doniosły i szczególny moment. Panie Wojewodo, Pani Kurator bardzo serdecznie dziękuję za waszą obecność, jest do dla nas szczególne wyróżnienie. Wojewoda wspomniał o słowach Karola Wojtyły, późniejszego Papieża. Ja może wspomnę o innych jego słowach „Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”. Uczymy się dla siebie, uczymy się dla życia, nie dla szkoły. Szkoła ma wyjątkową rolę, którą musi spełnić w kształtowaniu każdego człowieka, kształtowaniu jego umiejętności, postawy społecznej, obywatelskiej i patriotycznej. Pamiętajcie, że to jest wszystko dla was.  Inwestujcie w siebie, w swoje marzenia. Korzystajcie z przyjaźni, korzystajcie z czasu wakacji, ale pamiętajcie, że to wszystko czego się nauczycie, będziecie mogli wykorzystać w przyszłości. Życzę Wam bezpiecznych, spokojnych wakacji. Gratuluje osiągnięcia dobrych wyników w nauce. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przebiegu roku szkolnego.  – powiedział Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński.

 

Uczniowie, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali nagrody.

 

Tradycyjnie wręczone zostały coroczne nagrody:

 „Ucznia Roku” - Paulina Bartniczuk. - Uczennica klasy VIIIc

„Super Klasa” – Klasa IV B

„Przyjaciel Szkoły” – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie.

 

Na zakończenie uroczystości zebrani mieli przyjemność zobaczyć poloneza w wykonaniu  pięciolatków oraz uczniów klas III oraz klas VIII.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24 czerwca 2022

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl