Wieczór i noc pełna wrażeń

Powrót do artykułów

26 lutego 2024

W ostatni weekend (22/23 lutego) grupa nieformalna przy współpracy ze Stowarzyszeniem Dla Gminy Golczewo oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie byli organizatorami wydarzenia pn. „Z planszówkami i książkami nockę spędzamy i nudę przeganiamy”. To pierwsze takie wydarzenie w miejscowym ośrodku kultury, a frekwencja uczestników miło nas zaskoczyła. Był to fantastycznie spędzony wieczór i noc z młodymi ludźmi, których otwartość, chęć działania, aktywność i pomoc najmłodszym była widoczna na każdym kroku. Dla nas organizatorów było to duże wyzwanie, ale z takimi dziećmi  był to mile spędzony czas.

 

W trakcie wieczoru odwiedziliśmy golczewską bibliotekę, zachęcając najmłodszych do wypożyczenia książek i częstego korzystania z księgozbiorów. Poznaliśmy także najstarsze wydanie w miejscowej instytucji pt. „Bajka polska wieku oświecenia w wyborze” z 1947 roku. Odczytaliśmy kilka wierszy – bajek, które kończyły się fajnym, ponadczasowy przesłaniem. Piątkowy wieczór był także okazją do wspólnej pogawędki z najmłodszym pokoleniem mieszkańców, o tym jak widzą Golczewo, gminę za kilka lat, jakie są ich marzenia związane z tym miejscem.

 

Największą frajdę dzieciom sprawiły gry i zabawy planszowe. Planszówki były doskonałą okazją do integracji rówieśniczej i świetnie wypełniły czas późnych wieczornych i nocnych godziny. Był to także czas bez telefonów i naprawdę wszyscy dali radę. Czas snu przyszedł bardzo późno, w międzyczasie były koleżeńskie wędrówki, rozmowy, zabawy i wyczekiwanie na kolorowe sny.

Mimo nocnych harcy, poranna pobudka była szybka, a zdrowe śniadanie (świeżo wyciśnięte soki, tosty, naleśniki, kakao) szybko dały energię do nowego dnia.

 

Mamy nadzieję, że wrażenia i wspomnienia na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.

Drodzy Rodzice – mieliśmy fantastyczną grupę młodych ludzi, którzy byli otwarci, kreatywni i co najważniejsze wspierali się nawzajem, a grupa młodzieży, choć usnęła nad ranem - była bardzo pomocna i chętna do współpracy!

 

Wydarzenie odbyło się dzięki pomocy wolontariuszy, którym składamy gorące podziękowania i szacunek za ciężką pracę w nietypowych nocnych warunkach: Małgorzacie Żądło, Alicji Leus, Amelii Kunkel, Marii Chodoń i Annie Żuryń – wielkie słowa DZIĘKUJEMY!!!

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Programu Społecznik na lata 2022-2024 i dofinansowane ze środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Program zainicjowany przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

#PomorzeZachodnie #społecznik #ProgramSpołecznik #KARR

 

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo