W miniony piątek (21.10) zakończyliśmy realizację inicjatywy lokalnej pn. „Poezja jest dobra na wszystko”. Działanie było częścią projektu „Otwieramy się na siebie” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W ramach ostatniej zrealizowanej inicjatywy został wydany tomik poezji pn. „Pogubione ścieżki” autorstwa mieszkanki Golczewa pani Janiny Szelc. Kolejnym etapem było spotkanie autorskie z uczniami Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. W jego trakcie najmłodsze pokolenie mieszkańców poznało twórczość pani Janiny i przedstawiło wybrany utwór w formie pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką. Wystawa tych prac jest dostępna w golczewskim ośrodku kultury, na którą serdecznie zapraszamy. Ostatnim akcentem działania był wieczór poetycki zorganizowany w golczewskiej Izbie Pamięci w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie. Na wieczornym spotkaniu była obecna autorka tomiku pani Janina Szelc, Starosta Kamieński pan Józef Malec, Burmistrz Golczewa pan Maciej Zieliński, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej oraz mieszkańcy.
W wyjątkowej atmosferze, podziękowano autorce dzieła za jej twórczość i bogactwo myśli, dzięki którym powstają wiersze przesycone wrażliwością w postrzeganiu niematerialnego dziedzictwa i wartości naszego regionu. Na zakończenie wieczoru poetyckiego odbył się kameralny występ artystyczny pana Andrzej Augustynek. Wokalista przygotował miłą niespodziankę, prezentując wiersz pani Janiny, do którego sam skomponował muzykę. Tradycyjnie autorskie spotkanie zakończyło się podpisywaniem przez panią Janinę Szelc tomiku „Pogubione ścieżki”. Książka z autografem to wyjątkowa pamiątka, która pozostanie z nami na wiele pokoleń. I dla takich działań warto realizować marzenia i pomysły!
Pomysłodawcą inicjatywy lokalnej było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej.
Inicjatywa była koordynowana i wspierana w ramach projektu pn. „Otwieramy się na siebie”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022.