Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

W sobotnie popołudnie (27.08.) odbyła się kolejna inicjatywa lokalna pn. „Wszyscy jesteśmy tacy sami”, której organizatorem była nieformalna grupa „Razem” przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Golczewie.

 

Celem wydarzenia była integracja lokalnej społeczności z osobami ze szczególnymi potrzebami oraz zidentyfikowanie ich potrzeb i ukazanie problemów, z jakimi osoby niepełnosprawne muszą zmierzyć się w życiu codziennym.Głównym elementem inicjatywy była instalacja plenerowa złożona z punktów warsztatowych, tworzących grę dla wszystkich chętnych. Poprzez gry i zabawy uczestnicy mogli „wejść w świat” osób niepełnosprawnych. Każdy mógł wejść w rolę osoby niepełnosprawnej np. poprzez spacer z zasłoniętymi oczami po wyznaczonym torze, próbę odczytania słów za pomocą alfabetu Braill’a, pokonanie toru na wózku inwalidzkim itp. Podczas wydarzenia przeprowadzony był panel dyskusyjny dotyczący rodzajów niepełnosprawności, jak się zachować i jak reagować na osoby ze szczególnymi potrzebami.

 

Zwieńczeniem wydarzenia był występ artystyczny Teatru Bomba Bomba z Gryfina, którego aktorami są osoby z niepełnosprawnością. W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli również skorzystać z przygotowanych na ten dzień atrakcji: wata cukrowa, bańki mydlane, malowanie twarzy oraz poczęstunku. Każdy z uczestników otrzymał także drobny upominek. Gorąco dziękujmy wszystkim zaangażowanym w realizację inicjatywy.

 

Wszystkie inicjatywy lokalne są koordynowane i wspierane w ramach projektu pn. „Otwieramy się na siebie” w ramach programu NCK Dom Kultury + Inicjatywy lokalne. Edycja 2022. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

źródło: GOKiS w Golczewie

 

Wszyscy jesteśmy tacy sami


01 września 2022
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl