Gmina Golczewo
Urząd Miejski
ul. Zwycięstwa 23
72-410 Golczewo
Urząd czynny jest w dni robocze:
Poniedziałek 8.00 - 16.00
Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30
Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. 
Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Deklaracja dostępności

Archiwum

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

   W dniu 17.10.2020 roku odbyła się uroczystość rozpoczynająca  X rok działalności w UTW Golczewie pod hasłem:  „Bezpieczny Senior w Regionie”.  Jubileuszową inaugurację przeprowadziliśmy  w wąskim gronie w wyjątkowych okolicznościach.

    W tym dniu nie zabrakło  gratulacji i optymistycznych życzeń. Osobiście życzenia  przekazali:   Andrzej Swatowski  – Zastępca Burmistrza Golczewa,  w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Golczewskiej życzenia i podziękowanie za współpracę przekazała Joanna Graczyk.

  Otrzymaliśmy listy gratulacyjne od   Anny Bańkowskiej - Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, oraz Józefa Malca - Starosty Kamieńskiego.  Były życzenia od zaprzyjaźnionych Uniwersytetów  z Regionu.

    W  przesłanym liście,  Tomasz Grodzki - Marszałek Senatu RP zwrócił uwagę na przypadającą  45 rocznicę  założenia pierwszego w Polsce Uniwersytetu Trzeciego Wieku przez prof. Halinę Szwarc. Gratulował  osobom współtworzącym ruch Uniwersytetów w Polsce,  w środowisku lokalnym, a także na poziomie regionalnym i krajowym. 

    Dr n. med. Ireneusz Mazurski, napisał: „Mam nadzieję, że pomimo przeszkód – kolejna dziesięciolatka będzie równie aktywna i owocna a jeśli warunki pozwolą to chętnie będę Was dalej wspomagał”. Chęć współpracy wyraził Jan Szewczyk  ze Szczecina,  artysta malarz,  wykładowca kursu rysunku i malarstwa, kurator plenerów malarskich z Letniej Szkoły Seniora w Dziwnówku, przekazał gratulacje, życzenia  zdrowia i wszelkiej pomyślności.

   Swoją obecnością zaszczycili Stefan Sitkowski – Przewodniczący  Rady Pożytku Publicznego w Golczewie, Konstanty Kmuk –  Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło Terenowe w Golczewie.

  dr  Małgorzata Moś z US w Szczecinie z powodów osobistych nie mogła uczestniczyć w uroczystości.  W liście wspomniała: „To był naprawdę strzał w dziesiątkę a nasza  przyjaźń jest pięknym darem od losu. I niech tak zostanie jak najdłużej” i tego życzymy wzajemnie,  do spotkania!

Ciekawy i pouczający wykład inauguracyjny  pt. „Trudna młodzież – jak i gdzie szukać pomocy, czyli o odpowiedzialności wychowawczej dorosłych”,  wygłosił dr Paweł Popek z Uniwersytetu Szczecińskiego. Podczas Immatrykulacji Pan Doktor  wręczył  legitymację o numerze 109 słuchaczce z Gminy Przybiernów. Pani Irena poszerzyła  grono studentów UTW w Golczewie. 

   W części artystycznej wystąpił   Wiesław Łągiewka – aktor, śpiewak z  Teatru Polskiego w Szczecinie. Koncert pt. „Piosenka jest dobra na wszystko” był dla nas miłym akcentem  w trudnym okresie izolacji. Szczególnie cieszyły nas piosenki radosne, liryczne, nostalgiczne, były też zapraszające  do wspólnej zabawy.  Dziękujemy  za uroczy koncert oraz za naukowy wykład.  

   Z działalności UTW została opracowana  prezentacja. Prezentacja z Historią  Inauguracji w latach 2011 – 2019 potwierdziła,  że „życie dodane do lat jest sumą radości, energii i optymizmu” ( cyt. dr M. Moś z I Inauguracji 2011).

Oglądając fotografie doświadczyliśmy wzruszających chwil, uświadomiliśmy ile się wydarzyło i w ilu relacjach byliśmy przez te piękne i niepowtarzalne lata. 

Opracowany pamiątkowy dokument z 10 inauguracji  zostanie nagrany na płyty  i przekazany słuchaczom i  sympatykom UTW   jako  „ślady naszej obecności”.   

   Dziękujemy Pracownikom GOKiS w Golczewie - Wiktorii Kiełbasie za pomoc w opracowaniu prezentacji i druku materiałów konferencyjnych, za pomoc w organizacji uroczystości  Iwonie Nadolskiej i  Dorocie Opiła – Skubisz – Dyrektor.

   Dziękujemy za dobrą współpracę z Urzędem Miejskim i Biblioteką w Golczewie.

   Szanowni Państwo, Słuchacze! Jeśli  epidemia pozwoli to – w  2020/2021 będziemy mogli  uczestniczyć w następujących formach aktywności:  Gimnastyce, zajęciach w zespole śpiewaczym „Maliny”, kursie poradnictwa konsumenta, kursie rysunku i malarstwa,  informatycznym, warsztatach tanecznych, wędrówkach pieszych. Cenimy nawiązaną   współpracę z  Wyższymi Uczelniami z US, ZUT, WSH TWP w Szczecinie. Udział w projekcie pn. „Społeczna odpowiedzialność nauki” z WSH TWP w Szczecinie pozwoli uczestniczyć w zajęciach z zakresu edukacji zdrowotnej, edukacji podróżniczej, plastycznej, technicznej, komputerowej i językowej oraz spotkań z kulturą. Uczelnia zabezpieczyła środki na zajęcia, wykłady, transport i bilety wstępu  do  Teatru Polskiego, Współczesnego, Filharmonii, Opery w Szczecinie.

    Nasze plany, marzenia realizujemy dzięki środkom pochodzącym ze składek członkowskich i od lokalnych sponsorów, głównie Pana Wiesława Żelka, Ludwika i Bartosza  Sadłocha, a także pozyskanych środków w konkursach z Urzędu Marszałkowskiego, w ramach którego  obecnie realizujemy projekt pt. „Bezpieczny Senior w Regionie”, jesteśmy także uczestnikami zadania  publicznego pt. „Aktywny Senior” z programu ASOS we współpracy ze Stowarzyszeniem Centrum Inicjatyw Edukacyjno Społecznych ze  Szczecina.

   Podczas uroczystości można było podziwiać kolekcję 26 prac pt. „MetaFIZYKA obrazu” oraz pracę  z zakresu „Socjo-ART” – przedstawiająca prawo do własności,  miejsca, formy i koloru. Obrazy powstały podczas VI Letniej Szkoły Seniora w  Dziwnówku (sierpień 2020) pod kierunkiem art. Jan Michała Szewczyka. Kolekcja stanowi  wystawę wędrującą,  która odwiedzi urzędy, biblioteki, ośrodki kultury. W Golczewie otwarcie wystawy w dniu  03.11.br. w „Małej Galerii” w  GOKiS. Wystawa dostępna  do 30.11.2020r.

   Specjalnie na uroczystość  zostały dla uczestników konferencji przygotowane pamiątki: torebki ekologiczne z nadrukiem upamiętniającym wydarzenie wg  projektu  graficznego  Dominiki Odrowąż – Absolwentki Akademii Sztuki w Szczecinie. Zabezpieczyliśmy także w  uszyte przez słuchaczki z Golczewa i Czarnogłów maseczki.  Ozdobne breloczki na sklejce wykonały: Helena i Marian Włodarczykowie, Maria Sadłocha, Marianna Michalak i Zygmunt Kołodziński. Zachwyt wzbudziły  dekoracyjne wazony z cementu  przygotowane przez Mariannę Michalak i Helenę Włodarczyk z UTW w Golczewie.

W miłej atmosferze,  dobrych emocji i pozytywnej energii degustowaliśmy pyszny  tort i ciasteczka   z cukierni - piekarni - Pana Wiesława Żelka z Kamienia Pomorskiego. Za słodkości i  dary  z pasieki Państwa Elżbiety i Zbigniewa Król - Darczyńcom serdecznie dziękujemy!

 

  Na rozpoczynający się X rok działalności w UTW w Golczewie życzenia: aby praca w nowym roku przyniosła nam wszystkim satysfakcję, wiele pomyślnych dni, dobre  samopoczucie oraz zdrowie i abyśmy spotkali się na zakończenie działalności w dniu 05 czerwca 2021 roku.
Do zobaczenia!!!

 

 

 

Opracowanie   – Janina Kołodzińska – Prezes UTW w Golczewie

X Inauguracja Roku Akademickiego 2020 /2021 UTW w Golczewie

23 października 2020
To jest szablon nowej strony. Dzięki niemu pominiesz sekwencję dodawania elementów, które powtarzają się na każdej stronie. Możesz dodawać nowe elementy bądź pokazywać już teraz dzięki panelowi warstw!

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

 Gmina Golczewo

Czyste powietrze

Dodatek węglowy

E-BOI (biuro interesanta)

System informacji przestrzennej

Kalendarz imprez

Wirtualny spacer

Transport na życzenie

Golczewo na przestrzeni wieków

Legenda o golczewskiej żabce

Legenda o żabie

Walory przyrodnicze

Plan miasta

Mieszkańcy

Zasłużeni mieszkańcy

Honorowy Obywatel Gminy Golczewo

O gminie

Harmonogramy

Deklaracje

Jak segregować

Uchwały

Analizy

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl