Powrót do artykułów

26 maja 2023

Zbliżamy się do zakończenia projektu pn. „Transport na życzenie”

Szanowni mieszkańcy, pasażerowie Transportu na życzenie!

Zbliżamy się do zakończenia projektu pn. „Transport na życzenie” (26 maja 2023 r.).

Przygotowania do wdrożenia pilotażowego projektu „Transport na życzenie” trwały od paru lat. W ubiegłym roku, po zakończeniu prac przygotowawczych, podpisaliśmy umowę na dofinansowanie z Województwem Zachodniopomorskim, którego Instytucją Pośredniczącą był Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecnie. Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zdecydował się dofinansować to zadanie ze środków własnych oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego  na lata 2014 – 2020.

 

Projekt opracowany był na podstawie raportu Banku Światowego Catching - Up Regions,  którego celem było zintegrowanie funkcjonowania sieci połączeń komunikacyjnych oraz eliminacja wykluczenia transportowego mieszkańców gminy Golczewo. Na terenie naszej gminy  zaproponowana została trasa Golczewo – Wysoka Kamieńska. Gmina Golczewo, wraz z Gminą Międzyzdroje we współpracy z Powiatem Kamieńskim rozpoczęły w ubiegłym roku realizację projektu. Zadanie zostało zaplanowane na jeden rok.

 

Gmina Golczewo podejmowała starania o przedłużenie projektu, niemniej jednak na chwilę obecną nie ma możliwości pozyskania środków na jego kontynuację.

Mamy świadomość, jak dużym problemem jest wykluczenie transportowe w naszej gminie, dlatego dołożymy starań, aby w niedalekiej przyszłości, jeżeli będzie taka możliwość pozyskać fundusze na stworzenie podobnej dla niego alternatywy.

 

 

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo