Wędkarstwo

Jezioro Szczucze znajduje się w granicach administracyjnych miasta Golczewo, w powiecie kamieńskim. Położone jest w południowej części miasta, między ul. Zwycięstwa na zachodzie, ul. Spacerową na południowym- zachodzie a Promenadą X-lecia na wschodzie i północnym-wschodzie. 

Jezioro Szczucze jest pochodzenia polodowcowego. Ma charakter rynnowy i położone jest w górnej części rynny rzeki Niemicy, która płynie dalej na północ w kierunku Jeziora Okonie.. Lustro wody znajduje się na wysokości 7,8 m n.p.m., zaś powierzchnia akwenu wynosi 35,76 ha. Głębokość maksymalna to 8,7 m. Akwen ten można zaliczyć do jezior sandaczowych. Oznacza to, że ma ubogą roślinność podwodną, a brzegi są kamieniste, żwirowe lub piaszczyste. W wodach zaś żyją między innymi sandacze, leszcze, szczupaki. Linia brzegowa jest dość wyrównana. W północno-wschodniej części zorganizowano plażę z kąpieliskiem miejskim. Zalesione są brzegi zachodnie i południowe. Z jeziorem Szczucze graniczy zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Las Golczewski". Strome wzgórze z wielogatunkowym drzewostanem może pochwalić się około 140-letnimi sosnami. Występują tam też liczne źródliska i potoki, wypływające z urwiska.

Jezioro pełni funkcję rekreacyjną. Wędkarze mogą korzystać z pomostów i brać udział w zawodach, organizowanych na tym akwenie. Dla wypoczywających utworzono promenadę, chodniki, a także wiaty z ławostołami.

tel. (91) 38 60 127 e-mail: urzad@golczewo.pl

Postępowanie z odpadami EPS (styropian)

Gospodarka Odpadami Komunalnymi

Plan gospodarki odpadami dla województwa zachodniopomorskiego

Wykaz Podmiotów odbierających odpady komunalne z terenu gminy Golczewo

Analizy

Uchwały

Jak segregować

Deklaracje

Harmonogramy

Wirtualny spacer

Harmonogram porad prawnych

System informacji przestrzennej

E-BOI (biuro interesanta)

Internet dla każdego

Czyste powietrze

 Gmina Golczewo

Pierwsze miasto III Rzeczypospolitej

Ochrona przetwarzania danych osobowych (RODO)

Archiwum

Deklaracja dostępności

Burmistrz Golczewa przyjmuje obywateli w sprawach skarg i wniosków w godzinach urzędowania oraz w każdy poniedziałek od godziny 16.00 do godziny 17.00. Jeżeli poniedziałek jest dniem wolnym od pracy, przyjmowanie obywateli odbywa się po godzinach urzędowania w najbliższy dzień. 

Urząd czynny jest w dni robocze:

Poniedziałek 8.00 - 16.00

Wtorek - Piątek 7.30 - 15.30

ul. Zwycięstwa 23

72-410 Golczewo

Urząd Miejski

Gmina Golczewo